• Odbierz prezent
Kurs dolara USD dzisiaj leży! Funt, frank i dolar NZD zyskują. Kurs jena wystrzelił w górę!

Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą? Jak prezentują się euro, frank, funt, jen oraz dolar nowozelandzki względem dolara amerykańskiego?

 

Jen najmocniejszy, dolar USD najsłabszy

W trakcie dzisiejszej sesji na rynku Forex na tle dolara amerykańskiego najlepiej prezentuje się jen (JPY), zyskując 1,14%. Drugie miejsce zajmuje dolar nowozelandzki (NZD), którego kurs rośnie o 0,85% względem amerykańskiej waluty. W pierwszej trójce znalazł się też dolar australijski (AUD), zyskując 0,72%. Najsłabiej wypadł dzisiaj dolar amerykański, względem którego frank zyskuje 0,58%, funt 0,47%, a euro 0,13%

 Finviz.com

Źródło: Finviz.com

 

Kurs dolara do jena (USD/JPY)

Najlepiej na tle dolara amerykańskiego prezentuje się dzisiaj jen, który w ostatnich dniach tracił. Kurs dolara do jena (USD/JPY) najwięcej wynosił 109,69 w godzinach nocnych. Po godzinie 20 kurs USD/JPY wynosi 108,27, co stanowi dzisiejsze minimum. Tym samym dolar traci 1,14% względem jena.

 Wykres kursu dolara do jena USD/JPY

Wykres kursu dolara do jena USD/JPY

 

Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD)

Dolar nowozelandzki kontynuuje dzisiaj swą dobrą passę, w godzinach wieczornych zyskując 0,85% względem amerykańskiej waluty. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) najmniej wynosił 0,6508 rano. W tym momencie kurs NZD/USD wynosi 0,6559, co jak do tej pory stanowi dzisiejsze maksimum.

Wykres kursu dolara NZD do dolara USD

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD 

 

Kurs dolara do franka (CHF/USD)

Frank też dzisiaj zyskuje względem dolara. Kurs dolara do franka (USD/CHF) najwięcej wynosił 0,9639 rano, a najmniej 0,9556 po godzinie 16. Po godzinie 20 kurs USD/CHF wynosi 0,9570. Tym samym dolar traci 0,53% względem szwajcarskiej waluty.

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF 

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Funt również zyskuje względem dolara. Kurs funta do dolara (GBP/USD) najmniej wynosił 1,2628. Po godzinie 20 kurs GBP/USD wynosi 1,2725, co stanowi dzisiejsze maksimum. W tym momencie funt zyskuje 0,48% względem dolara.

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD 

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

Kurs euro do dolara (EUR/USD) po godzinie 20 zyskuje 0,13%. W tym momencie kurs EUR/USD wynosi 1,1304. W dzisiejszym dniu za jedno euro najwięcej płacono 1,1320 USD, a najmniej 1,1268 USD.

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Co wpłynęło na kursy walut w poniedziałek?

W godzinach nocnych napłynęły dane z Japonii. W I kwartale PKB Japonii uległ obniżeniu o 0,6% k/k wobec spodziewanego spadku o 0,5%, a w ujęciu rocznym o 2,2% wobec prognozy spadku o 2,1%.

O godzinie 8 napłynęły dane dotyczące produkcji przemysłowej w Niemczech za marzec, które okazały się słabsze od oczekiwań. Produkcja przemysłowa w marcu spadła o 17,9% wobec spodziewanego spadku o 7,5%.

O godzinie 10.30 poznaliśmy czerwcowe dane dotyczące nastrojów inwestorów w Strefie Euro wg Sentix. Wskaźnik ten wyniósł -24,8 pkt wobec prognozy -22,5 pkt.

W tym dniu odbyło się też przemówienie prezes EBC – Christine Lagarde, które mogło mieć wpływ na nastroje na rynkach.

 

Notowania: USDJPY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDJPY/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk