• Odbierz prezent
kurs jena kurs euro kurs franka kurs funta kurs dolara NZD

Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą? Jak prezentują się euro, frank, funt, jen oraz dolar nowozelandzki względem dolara amerykańskiego?

 

Jen najmocniejszy, dolar USD najsłabszy

W trakcie dzisiejszej sesji na rynku Forex na tle dolara amerykańskiego najlepiej prezentuje się jen (JPY), zyskując 1,14%. Drugie miejsce zajmuje dolar nowozelandzki (NZD), którego kurs rośnie o 0,85% względem amerykańskiej waluty. W pierwszej trójce znalazł się też dolar australijski (AUD), zyskując 0,72%. Najsłabiej wypadł dzisiaj dolar amerykański, względem którego frank zyskuje 0,58%, funt 0,47%, a euro 0,13%

 Finviz.com

Źródło: Finviz.com

 

Kurs dolara do jena (USD/JPY)

Najlepiej na tle dolara amerykańskiego prezentuje się dzisiaj jen, który w ostatnich dniach tracił. Kurs dolara do jena (USD/JPY) najwięcej wynosił 109,69 w godzinach nocnych. Po godzinie 20 kurs USD/JPY wynosi 108,27, co stanowi dzisiejsze minimum. Tym samym dolar traci 1,14% względem jena.

 Wykres kursu dolara do jena USD/JPY

Wykres kursu dolara do jena USD/JPY

 

Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD)

Dolar nowozelandzki kontynuuje dzisiaj swą dobrą passę, w godzinach wieczornych zyskując 0,85% względem amerykańskiej waluty. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) najmniej wynosił 0,6508 rano. W tym momencie kurs NZD/USD wynosi 0,6559, co jak do tej pory stanowi dzisiejsze maksimum.

Wykres kursu dolara NZD do dolara USD

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD 

 

Kurs dolara do franka (CHF/USD)

Frank też dzisiaj zyskuje względem dolara. Kurs dolara do franka (USD/CHF) najwięcej wynosił 0,9639 rano, a najmniej 0,9556 po godzinie 16. Po godzinie 20 kurs USD/CHF wynosi 0,9570. Tym samym dolar traci 0,53% względem szwajcarskiej waluty.

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF 

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Funt również zyskuje względem dolara. Kurs funta do dolara (GBP/USD) najmniej wynosił 1,2628. Po godzinie 20 kurs GBP/USD wynosi 1,2725, co stanowi dzisiejsze maksimum. W tym momencie funt zyskuje 0,48% względem dolara.

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD 

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

Kurs euro do dolara (EUR/USD) po godzinie 20 zyskuje 0,13%. W tym momencie kurs EUR/USD wynosi 1,1304. W dzisiejszym dniu za jedno euro najwięcej płacono 1,1320 USD, a najmniej 1,1268 USD.

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Co wpłynęło na kursy walut w poniedziałek?

W godzinach nocnych napłynęły dane z Japonii. W I kwartale PKB Japonii uległ obniżeniu o 0,6% k/k wobec spodziewanego spadku o 0,5%, a w ujęciu rocznym o 2,2% wobec prognozy spadku o 2,1%.

O godzinie 8 napłynęły dane dotyczące produkcji przemysłowej w Niemczech za marzec, które okazały się słabsze od oczekiwań. Produkcja przemysłowa w marcu spadła o 17,9% wobec spodziewanego spadku o 7,5%.

O godzinie 10.30 poznaliśmy czerwcowe dane dotyczące nastrojów inwestorów w Strefie Euro wg Sentix. Wskaźnik ten wyniósł -24,8 pkt wobec prognozy -22,5 pkt.

W tym dniu odbyło się też przemówienie prezes EBC – Christine Lagarde, które mogło mieć wpływ na nastroje na rynkach.

 

Notowania: USDJPY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDJPY/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk