• Sklep
  • Odbierz prezent
Kurs dolara (USD) do peso (ARS) skoczył wczoraj o 19 procent. Wyprzedaż na argentyńskiej giełdzie sięgnęła 38%

Niepokoje w Hongkongu i zawirowania na argentyńskich rynkach zwiększyły awersję do ryzyka, w efekcie indeksy w Azji spadają, a rośnie cena złota. Na rynku głównych walut jest spokojnie, podczas gdy argentyńskie peso straciło wczoraj prawie 19 proc.

  • Przegrana prezydenta Marci

  • w prawyborach w Argentynie została odebrana jako zagrożenie zakończenia polityki przyjaznej rynkom i objęcie władzy przez duet Fernandez-Kirchner, który za poprzedniej kadencji prowadził protekcjonistyczną politykę, m.in. nacjonalizując system emerytalny, wprowadzając kontrole przepływu kapitału, a także fałszując statystyki gospodarcze. Inwestorzy obawiają się, że nowy rząd nie będzie chciał spłacać zagranicznego zadłużenia, prowadząc kraj do kolejnego bankructwa.
  • Kurs dolara do argentyńskiego peso USDARS skoczył wczoraj o 19 proc., a wyprzedaż na argentyńskiej giełdzie sięgnęła 38 proc.
  • Dodatkowo wydarzenia w Hong Kongu

  • utrzymują inwestorów w stanie alarmowym. Już 10-ty tydzień trwają antyrządowe demonstracje, a wczoraj w ich wyniku zostało zamknięte lotnisko w Hong Kongu. Media donoszą, że Chiny mobilizują siły policyjne w sąsiadującym Shenzen. We wtorek prace na lotnisku wróciły do normy, ale ryzyko interwencji Chin podtrzymuje nerwowość.
  • Hang Seng traci dziś 1,8 proc. Chiński Shanghai Composite spada o 0,8 proc., a wracający po poniedziałkowej przerwie japoński Nikkei225 dołuje o 1,15 proc.
  • Na rynku walut G10 jest spokojnie, a kursy pozostają w wąskich przedziałach wahań. Kurs euro do dolara EUR/USD wrócił pod 1,12, kurs dolara do jena USD/JPY krąży blisko 105,40.

TMS Starter - 1

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Zawirowania podbijają ceny złota do nowych szczytów na 1520 USD/oz.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk