• Odbierz prezent
Kurs dolara USD do juana CNY najwyżej od marca 2008 roku! Nieoczekiwane 11-letnie szczyty. Lekkie osunięcie na EUR/USD

Rynek wyczekuje startu sympozjum bankierów centralnych w Jackson Hole oraz inauguracyjnego wystąpienia prezesa Fed J. Powella, ale poza tym mamy trochę ruchu w trakcie sesji azjatyckiej. USD/CNY wyszedł na nowe 11-letnie szczyty, mimo że LBCh zadbał o niższy od oczekiwań fixing. Wśród głównych walut wyróżnia się odbicie kursu dolara nowozelandzkiego NZD.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • Kurs dolara do juana USD/CNY

  • dotarł dziś na 7,1017, najwyżej od marca 2008 r., a wszystko to przy staraniach Ludowego Banku Chin, by spychać rynek niżej. Fixing został ustalony na 7,0572 przy konsensusie rynkowym 7,0709.
  • Pomimo ciekawych zmian a rynku juana, reszta rynku zachowywała się dość spokojnie. Wśród walut G10. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD podskoczył 20 pipsów do 0,6390 po słowach prezesa RBNZ, zdaniem którego „zobaczymy, jak sytuacja będzie wyglądać w listopadzie i czy obniżka będzie potrzebna”. Rynek odebrał informacje, jako deklarację, że we wrześniu stopa procentowa pozostanie niezmieniona.
  • Kurs euro do dolara EUR/USD

  • osunął się lekko do 1,1065, a kurs dolara do jena USD/JPY jest na 106,60.
  • Na rynku akcji niska zmienność, ale w zielonym kolorze. Japoński Nikkei225 rośnie o 0,4 proc., a chiński Shanghai Composite zyskuje 0,2 proc. Przed startem handlu kasowego futures na indeksie DAX rośnie o 0,5 proc.
  • Maleje zapał złota i cena obniżyła się do 1493 USD/oz.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk