• Odbierz prezent
Kurs dolara (USD) do juana (CNH) wyżej. Ograniczona zmienność walut G10. Dolar australijski nie zareagował

Decyzja USA o odroczeniu części z nowych ceł nakładanych na Chiny wczoraj przyniosła rajd ryzyka, ale dziś mamy jego selektywną kontynuację. Giełdy realizują wzrosty, ale wśród walut G10 zmienność jest ograniczona. Cena złota przykleiła się do 1500, ropa się cofa przez słabe dane.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

 • Wyciszenie entuzjazmu

 • w trakcie sesji azjatyckiej sugeruje, że inwestorzy wciąż pozostają ostrożni, szczególnie że nie ma dowodów istotnego postępu w negocjacjach.
 • Szanse na kontynuację rozmów handlowych między USA i Chinami jeszcze nie umarły, choć propozycja Pekinu, aby za dwa tygodnie przeprowadzić je przez telefon, pokazuje, jak mocnemu schłodzeniu uległy stosunki między państwami.
 • Na FX indeks dolarowy dryfuje przy 97,80. Kurs euro do dolara EUR/USD pozostaje przy tygodniowych minimach na 1,1170, kurs dolara do jena USD/JPY cofnął się do 106,40 z 106,96 w szczycie wtorkowej euforii.
 • W Australii indeks zaufania konsumentów Westpac wzrósł w sierpniu do 100 z 96,5. Nie było konsensusu dla odczytu. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD nie zareagował i został na 0,6795.
 • Kurs dolara do juana USD/CNH jest dziś nieco wyżej (0,3 proc.) blisko 7,0350 pomimo fixingu CNY ustalonego niżej niż oczekiwano (7,0312 vs. 7,0583).
 • Pośrednio za tłumienie optymizmu

 • odpowiadają dane z Chin, które wyraźnie rozczarowały. W lipcu produkcja przemysłowa wzrosła o 4,8 proc. r/r (prog. 6 proc.), co jest najsłabszą dynamiką do 2002 r. Sprzedaż detaliczna wzrosła o 7,6 proc. r/r mniej niż oczekiwane 8,6 proc.
 • Na rynku akcji indeksy nadganiają pozytywną reakcję Wall Street. Chiński Shanghai Composite rośnie o 0,7 proc., a japoński Nikkei225 zyskuje 1 proc.
 • Złoto wymazało poprzednie dwa dni wzrostów, ale zatrzymanie przy 1500 USD/oz sugeruje, że inwestorzy do końca nie chcą rezygnować z bezpiecznych aktywów.
 • Ceny ropy spadają w środę pod presją ze strony słabych danych Chin oraz raportu o wzroście zapasów w USA. Raport API wskazał na nieoczkiwany wzrost zapasów w ubiegłym tygodniu o 3,7 mln baryłkę przy prognozie spadku o 2,8 mln baryłek. WTI traci 1,3 proc. do 56,4 USD/b.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk