• Odbierz prezent
Kurs dolara USD do jena (USD/JPY) kontynuuje walkę. Euro do polskiego złotego w okolicach 4,39 PLN. Mieszane nastroje na rynkach akcji

Przy braku danych makro najważniejsza informacje ostatnich godzin to przełożenie rozmów handlowych z wicepremierem Chin Liu He na tydzień rozpoczynający się 7 października. Chiny przyznały również nowe przywileje pozwalające zwiększyć zakupy amerykańskiej soi. Nastroje są w świetle tych informacji pozytywne, ale reakcja nad wyraz skromna.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • Kurs euro do dolara

  • EUR/USD pozostaje blisko, ale pod 1,10. Kurs dolara do jena USD/JPY po powrocie na rynek japońskich inwestorów kontynuuje walkę o utrzymanie się ponad 107,50. Waluty Antypodów kontynuują odbicie. Kurs dolara nowozelandzkiego do amerykańskiego NZD/USD powraca do 0,63. Kurs funta do dolara GBP/USD próbuje uformować dołek korekty w okolicach 1,24 i obecnie jest 30 pipsów powyżej tej bariery. Kurs euro do złotego EUR/PLN dzień rozpoczyna w okolicy 4,39.
  • Na rynkach akcji mieszane nastroje.

  • W Azji około 0,5- proc. wzrosty, a wczorajsza sesja na Wall Street przyniosła symboliczne zmiany wartości indeksów na rynku kasowym. Kontrakt na S&P500 w nocy podnosi się jednak 0,4 proc. i jest przy 3008 pkt. Futures na DAX nieudanie atakował wczoraj wsparcie 12300 pkt a obecnie jest około 60 punktów wyżej.
  • Arabia Saudyjska

  • przywróciła już 75 proc. utraconych mocy produkcyjnych. Po tej informacji notowani brent schodziły na najniższe pułapy po ataku, czyli okolice 62,50 USD za baryłkę. WSJ donosi, że nie wszystko idzie aż tak dobrze jak Saudyjczycy planowali i proces wznawiania wydobycia i przerobu idzie opornie. Obecnie baryłka brent jest wyceniana na 63,30 a ropa WTI kosztuje 58,4 USD. Uncja złota podrożała wczoraj ponad 1525 USD, czyli do pułapu najwyższego od ponad dwóch tygodni. Obecnie kurs jest kilka dolarów niżej.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Bartosz Sawicki

Studiował Finanse Międzynarodowe i Międzynarodowe Zarządzanie Finansowe w Szkole Głównej Handlowej. Ukończył interdyscyplinarną ścieżkę studiów: Narodowe i Międzynarodowe Rynki Finansowe oraz Ścieżkę Finansową. Z TMS Brokers związany od 2011 roku. Szef zespołu analityków nagradzanego za trafność prognoz przez agencję Bloomberg, FX Week, Puls Biznesu oraz Gazetę Giełdy Parkiet. Pasjonat analizy technicznej oraz polityki pieniężnej. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk