• Odbierz prezent
  • Odbierz prezent
Kurs dolara (USD) do jena (JPY) krąży wokół 108,00. EUR/PLN za ponad 4,26 złotego. 59,5 dolarów USD za baryłkę ropy

Noc na rynku była bardzo spokojna, nawet w przypadku walut Antypodów, które otrzymały impuls ze strony danych i publikacji dotyczących polityki monetarnej. Kurs euro do dolara EUR/USD porusza się w tym tygodniu w niespełna 30 – pipsowym przedziale wahań poniżej 1,1285. Kurs dolara do jena USD/JPY nawet po powrocie na rynek tokijskich inwestorów nie podlega większym wahaniom i krąży wokół 108,00. Kurs euro do złotego EUR/PLN dzień rozpocznie tuż ponad 4,26.

  • Kurs dolara australijskiego

  • do dolara amerykańskiego AUD/USD po publikacji protokołu z lipcowego posiedzenia RBA pozostał powyżej 0,7030. Dokument wskazał na uzależnienie decyzji władz monetarnych od kondycji rynku pracy. Miał gołębi ton, ale nie sugerował tak jednoznacznie jak poprzednio, że luzowanie jest bliskie i nieodzowne. W horyzoncie 3 miesięcy rynek wycenia pół obniżki stóp, więc jest pole do zwiększenia dyskonta i osłabienia AUD.
  • W drugim kwartale

  • inflacja konsumencka w Nowej Zelandii podbiła 0,6 proc. kwartał do kwartału i 1,7 proc. rok do roku dzięki wysokim cenom paliw. Zgodny z prognozami odczyt nie wsparł wydatnie rajdu kursu dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD, ale kurs i tak rośnie dziś 0,2 proc. i naruszył maksima z przełomu czerwca i lipca.
  • Na giełdach azjatyckich

  • minimalne zmiany indeksów. Shanghai Composite jest 0,2 proc. pod kreską a Hang Seng zwyżkuje 0,2 proc. Nikkei 225 spadł 0,7 proc. Wczoraj kontrakt na S&P500 ustanawiał historyczne szczyty a dziś ponownie rośnie w ich kierunku. Futures na DAX zwyżkuje niecałe 0,1 proc., ale pozostaje pod 12400 pkt.
  • Na rynku surowców

  • wczoraj występowała spora zmienność. Taniały ropa, gaz ziemny, kakao i cukier a podrożała (o 3,5 proc.) kawa. Za baryłkę WTI płaci się 59,5 dolarów USD.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Bartosz Sawicki

Studiował Finanse Międzynarodowe i Międzynarodowe Zarządzanie Finansowe w Szkole Głównej Handlowej. Ukończył interdyscyplinarną ścieżkę studiów: Narodowe i Międzynarodowe Rynki Finansowe oraz Ścieżkę Finansową. Z TMS Brokers związany od 2011 roku. Szef zespołu analityków nagradzanego za trafność prognoz przez agencję Bloomberg, FX Week, Puls Biznesu oraz Gazetę Giełdy Parkiet. Pasjonat analizy technicznej oraz polityki pieniężnej. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk