• Sklep
  • Odbierz prezent
Kurs dolara testuje nowe maksima! Ile zapłacisz dzisiaj za euro, dolara, funta i franka? Kursy walut w środowy poranek

Rozpoczynamy 22 dzień maja, jest godzina 6:53. Sprawdźmy o poranku na jakich poziomach oscylują kursy walut interesujące większość Polaków. Mowa tutaj oczywiście o kursie euro, dolara, funta i franka szwajcarskiego do polskiego zlotego.

Rywalizuj o realne nagrody na koncie demo

Dołącz do konkursu

 

Kurs dolara do złotego USD/PLN

Kurs dolara w środowy poranek oscyluje mniej więcej w okolicach 3,857 złotego. To około 1 grosz wyżej niż wczoraj o tej samej godzinie. Warty wspomnienia jest fakt, że wczoraj mieliśmy na chwilę test historycznego poziomu kursu dolara na poziomie 3,866 złotego. W dalszym ciągu jesteśmy blisko tych historycznych szczytów, dlatego kolejny atak na nowe maksima jest jak najbardziej realny.

Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale H4
Wykres kursu dolara do złotego na interwale H4

Kurs euro do złotego EUR/PLN

Kurs euro nadal zachowuje się bardzo stabilnie. Dzisiaj o poranku za jednego euro trzeba zapłacić 4,304 złotego. Tak samo jak w przypadku dolara jest to o 1 grosz wyżej niż kurs euro wczoraj o tej samej porze. Poprzez wczorajsze mocne wybicie znaleźliśmy się nad średnią kroczącą, co może sugerować dalsze wzrosty.

Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale H4
Wykres kursu euro do złotego na interwale H4

Kurs funta do złotego GBP/PLN

Kurs funta dzisiaj o poranku kształtuje się na poziomie 4,90 złotego. Wczoraj ku zdziwieniu wielu spekulantów, jak również portali branżowych wcale nie mieliśmy trwałego odbicia w górę kursu funta. Wprawdzie na chwilę kurs funta znalazł się nawet na poziomie 4,935 złotego, jednak okazało się to fałszywe odbicie i kurs funta powrócił z powrotem w okolice wyznaczonych dołków.

Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale H4
Wykres kursu funta do złotego na interwale H4

Kurs franka do złotego CHF/PLN

Kurs franka w środę kilka minut przed 7:00 znajduje się na poziomie 3,813 złotego. Jest to bardzo zbliżony kurs franka do tego obserwowanego wczoraj o poranku. Wczoraj udało się przetestować poziom 3,827, jednak atak został zakończony odbiciem od tego poziomu w dół.

Wykres kursu franka do złotego CHFPLN na interwale H4
Wykres kursu franka do złotego na interwale H4

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Julia Zagórska

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego i Akademii Górniczo-Hutniczej. Głównie zajmuje się analizą wpływu wydarzeń makroekonomicznych na sytuację na rynku. Aktywny trader Forex od 2013 roku. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk