• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
adp kurs dolara

Agencja ADP podała dziś dane na temat zatrudnienia w amerykańskim sektorze prywatnym. Te nieznacznie osłabiły dolara amerykańskiego.

 

Według agencji ADP zatrudnienie w amerykańskim sektorze prywatnym wzrosło w czerwcu o 177 tys., choć prognozowano wzrost o 190 tys. Dokonano przy tym pozytywnej rewizji danych za maj – o 11 tys. w górę, co sprawia, że w sumarycznym ujęciu dane wypadają raczej neutralnie.

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

 

Wzrost zatrudnienia w sektorze prywatnym

adp

 

Najwięcej, bo 80 tys. miejsc pracy w czerwcu wygenerowały średnie firmy (50-499 pracowników). Duże firmy zwiększyły zatrudnienie o 69 tys., a małe o 29 tys. (wartości mogą nie sumować się do 177 tys. ze względu na zaokrąglenia). W podziale na sektory kluczowe okazały się oczywiście usługi ze wzrostem zatrudnienia o 148 tys. Sektor produkcyjny zwiększył zatrudnienie o 28 tys.

Dane nie wywołały większych ruchów na rynku walutowym ze względu na to, że w ujęciu ogólnym wypadły dość neutralnie. Kurs dolara spadł tylko nieznacznie po publikacji. Ta nie stanowi istotnej wskazówki przed jutrzejszą publikacją raportu z rynku pracy, która będzie dużo bardziej znacząca dla amerykańskiej waluty.

 

 

 

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk