• Sklep
  • Odbierz prezent
Kurs dolara USD/PLN spada na łeb na szyję. Za nim leci kurs euro, funta i franka. Złoty w górę po decyzji FED!

Jesteśmy po bardzo burzliwym dniu, gdzie mieliśmy serię publikacji makroekonomicznych m.in. z Wielkiej Brytanii oraz przede wszystki decyzję, a później konferencję FED w sprawie utrzymania stóp procentowych na tym samym poziomie. Więcej na ten temat możesz przeczytać w artykule Daniela Kosteckiego. A my na koniec dnia przyglądnijmy się bardzo krótko głównym kursom walut dolara, euro, funta i franka szwajcarskiego do polskiego złotego. Tutaj działo się wieczorem sporo. Kursy walut zaregowały potężnymi spadkami po informacjach płynących z USA. Przejdźmy więc do wykresów!

 

Dołącz do społeczności, która płaci za publikowanie i komentowanie Twoich analiz i treści!

SPRAWDŹ

Kurs dolara do złotego USD/PLN

Kurs dolara w środę wieczór wynosi zaledwie 3,74 złotego. Po informacjach, które napłynęło do nas z USA po 19:00 kurs dolara runął w dół. W dniu jutrzejszym postaramy się zrobić obszerniejszą analizę zachowania się kursu dolara, jednak według nas w dłuższym horyzoncie spadki kursu dolara do złotego USD/PLN raczej są nieuniknione. Scenariusz pro spadkowy, który uformował się po ukształtowaniu się dwóch wież właśnie realizuje się na naszych oczach.

Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale H1
Wykres kursu dolara do złotego na interwale H1

Kurs euro do złotego EUR/PLN

Za jedno euro w środowy wieczór musimy zapłacić około 4,276 złotego. I również w tym przypadku mamy spadki, może nie tak dynamiczne jak kursu dolara, ale mimo wszystko są to spadki. Zbliżamy się powoli do granicy dolnej kanału horyzontalnego kurs euro znajdującej sie na poziomie 4,25 złotego.

Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale H1
Wykres kursu euro do złotego na interwale H1

Kurs funta do złotego GBP/PLN

Kurs funta również dynamicznie traci.GBP/PLN dzisiaj o godzinie 22:30 znajduje się na poziomie 4,94 złotego. Jest to o około 7 groszy kurs funta niższy niż sprzed poranka, kiedy jeszcze kurs funta był notowany powyżej 5,00.

Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale H1
Wykres kursu funta do złotego na interwale H1

Kurs franka do złotego CHF/PLN

Kurs franka we środę o godzinie 22:30 znajduje się na poziomie 3,775 złotego i traci zdecydowanie najmniej w porównaniu do kursów walut dolara, euro, funta i franka szwajcarskiego. W przeciągu całego dnia stracił zaledwie niecały 1 grosz.

Wykres kursu franka do złotego CHFPLN na interwale H1
Wykres kursu franka do złotego na interwale H1

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Julia Zagórska

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego i Akademii Górniczo-Hutniczej. Głównie zajmuje się analizą wpływu wydarzeń makroekonomicznych na sytuację na rynku. Aktywny trader Forex od 2013 roku. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk