• Odbierz prezent
Kurs dolara runął! Rozpoczyna się wojna cenowa. Potężne załamanie na rynku ropy. Cena złota blisko 1700 USD

Krach na rynku ropy w otoczeniu strachu o perspektywy wzrostu gospodarczego w obliczu rozprzestrzeniania się koronawirusa ustawia handel na starcie tygodnia. Kurs ropy spadał nawet 30 proc. Obecnie WTI wyceniana jest na 30 a Brent na 33 dolarów za baryłkę.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Istotne pary walutowe

  • Kurs euro do dolara EUR/USD rośnie ponad 1,14. Kurs dolara do jena USD/JPY runął pod 102,00. Jen zyskuje obecnie 3 proc. Kurs dolara amerykańskiego do kanadyjskiego USD/CAD jest ponad 1,36, a kurs euro do korony norweskiej EUR/NOK rośnie 5 proc. i zagrażając 11,00 jest na historycznych szczytach.
  • Kontrakt na DAX spada prawie 8 proc. Futures na S&P500 jest prawie 5 proc. pod kreską. Około 5 proc. zniżki miały miejsce na giełdach w Tokio i Hong Kongu.

Wojna cenowa

  • Porozumienie między kartelem OPEC a jego sojusznikami z Rosją na czele odchodzi do przeszłości. Rozpoczyna się wojna cenowa. Efekt to potężne załamanie na rynku ropy, sięgające nawet 30 proc. Kurs WTI jest poniżej 30 USD za baryłkę a minima leżą przy 28 USD za baryłkę. Kurs złota jest blisko 1700 USD za uncję, długoterminowe maksima cały czas są w zasięgu kupujących. Kurs jest obecnie przy 1681,00.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Bartosz Sawicki

Studiował Finanse Międzynarodowe i Międzynarodowe Zarządzanie Finansowe w Szkole Głównej Handlowej. Ukończył interdyscyplinarną ścieżkę studiów: Narodowe i Międzynarodowe Rynki Finansowe oraz Ścieżkę Finansową. Z TMS Brokers związany od 2011 roku. Szef zespołu analityków nagradzanego za trafność prognoz przez agencję Bloomberg, FX Week, Puls Biznesu oraz Gazetę Giełdy Parkiet. Pasjonat analizy technicznej oraz polityki pieniężnej. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk