• Odbierz prezent
Kurs dolara rośnie o 5 groszy. To najlepszy wynik od roku, a to nie koniec zmienności

Wczorajsza sesja na rynku walutowym Forex przyniosła nieoczekiwane rozstrzygnięcia. Prowodyrem zmienności był Europejski Bank Centralny, który zgodnie z oczekiwaniami utrzymał stopy procentowe na niezmienionym poziomie. To jednak prognoza EBC wpłynęła na kurs euro, dolara, funta oraz franka w największym stopniu. Pogorszające się otoczenie gospodarcze spowodowało, że i oczekiwania najważniejszej instytucji finansowej w Europie zostały zredukowane. Dało to impuls dolarowi do ponad przeciętnych wzrostów. W zaledwie jedną sesję rynek nadrobił to co stracił w ciągu ostatnich 12 sesji.

Kurs dolara USDPLN dobił do oporu

Poziomem oporu dla kursu dolara jest poziom 3.86 złotego. Przełamanie tego poziomu dałoby wyraźny sygnał do zajmowania pozycji długich. Kolejny poziom znajduje się 3 grosze wyżej. Czy jest szansa na osiągnięcie tego pułapu? Wydaje się, że to może wydarzyć się w przeciągu najbliższych godzin. Należy pamiętać o ilości i jakości danych ekonomicznych, które zostaną opublikowane na sesji piątkowej. W szczególności należy pamiętać o NFP, których odczyt zostanie podany punktualnie o godzinie 14:30. Do tego czasu zmienność na parach z dolarem może nie być największa.

Kurs dolara do złotego 8 marca wykres

Wykres kursu dolara do złotego - interwał dzienny, z zaznaczonymi poziomami oporu oraz linią trendu

Wzrosty kursu dolara USDPLN wydają się być jak najbardziej uzasadnionymi. W końcu oprócz kiepskiej sytuacji w całej Europie, sytuacja w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Mam na myśli kwestie czysto gospodarcze. Biorąc pod uwagę, że fala wzrostowa trwa już od ponad roku to realnym jest osiągnięcie poziomu nawet 4 złotych. Ostatni raz kurs dolara USDPLN powyżej wspomnianego pułapu był w kwietniu 2017 roku. To nie jest odległy poziom i sprzyjające odczyty mogą spowodować, że jeszcze w marcu tego roku uda się tam dotrzeć.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk