• Odbierz prezent
Kurs dolara oraz jena w dół. Funt względem amerykańskiej waluty (GBP/USD) wrócił do poziomu 1,22. Dzień na rynku

We wtorek niemiecki indeks ZEW może sugerować bardziej optymistyczne oczekiwania dla biznesu, biorąc pod uwagę tempo łagodzenia zakazów w Niemczech. Po południu otrzymany dane z rynku budownictwa mieszkaniowego USA, gdzie spadki są przesadzone. Bardziej interesujące mogą być komentarze prezesa Fed Powella przed Senacką Komisją Bankową. W ciągu dnia komentarzy będą udzielać też inni przedstawiciele Fed, ale też Norges Banku i EBC.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 19 V - 1

  • Japoński Nikkei225 i Hang Seng rosną o 1,8 proc, chiński Shanghai Composite zyskuje 0,7 proc. Pozytywny klimat został przywiedziony z Wall Street, gdzie S&P500 wystrzeliło o 3,15 proc., a Dow Jones zyskał 3,85 proc.
  • Katalizatorem entuzjazmu inwestorów były informacje dotyczące potencjalnej szczepionki na COVID-19. Firma Moderna poinformowała, że poddani testom pacjenci wykazali oznaki pozytywnej reakcji układu odpornościowego. Inwestorzy wybiórczo też potraktowali weekendowe wypowiedzi prezesa Fed Powella, większą wagę przypisują nieograniczonym możliwościom Fed, mimo że prezes przestrzegł, że wyciąganie gospodarki może się przeciągnąć do przyszłego roku.
  • Na rynku walutowym zmiany w nocy są niewielkie, ale ogólnie w segmencie G10 utrzymuje się przewaga ryzykownych walut nad dolarem USD i jenem JPY po wczorajszym rajdzie, gdzie najmocniej (ok. 2 proc.) zyskały NOK i NZD.
  • Niemcy i Francja przedstawiły wspólną propozycję funduszu odbudowy w wysokości 500 mld EUR. Projekt przewiduje emisję wspólnego długu UE, który w przyszłości będzie spłacany w ramach budżetu unijnego. Informacja pociągnęła wczoraj kurs euro w relacji do dolara EUR/USD do 1,0920.
  • Kurs funta względem dolara GBP/USD wrócił ponad 1,22, a funt został ochroniony przez poprawę apetytu na ryzyko, mimo gołębich sygnałów z Banku Anglii. Członkini MPC Silvana Tenreyro powiedziała, że BoE nie wykluczył żadnego narzędzia, a w jej ocenie ujemne stopy procentowe przyniosły pozytywne efekty.
  • Wzrosty cen ropy naftowej Brent do 35,75 USD/b odzwierciedlały poprawę rynkowych nastrojów, gdyż potencjalna szczepiona przyspieszyłaby odbicie gospodarcze i wzmocnienie popytu na paliwa. Ponadto Bloomberg donosił, że zapotrzebowanie na ropę naftową w Chinach wróciło do poziomów ostatnio obserwowanych zanim Pekin nałożył blokadę narodową w celu zwalczania wybuchu koronawirusa.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk