• Odbierz prezent
Kurs dolara nowozelandzkiego względem jena (NZD/JPY) - analiza techniczna

Deprecjacyjna tendencja utrwaliła się na parze walutowej dolar nowozelandzki względem jena (NZD/JPY). Najlepiej widać to na wskaźniku MACD, gdzie kolejne słupki tego wskaźnika osiągają nowe minima. Na wykresie ceny odpowiednikiem tej sytuacji jest spadkowa linia trendu. Warto dodać, że bieżące wartości NZD znajdują się poniżej krótkoterminowej średniej kroczącej MA20.

Wiadomości rynkowe z mBank

Jak widać, wszystkie sygnały techniczne wskazują ma możliwą przecenę dolara nowozelandzkiego w kolejnych miesiącach. Można dopuścić, że pojawią się wzrosty, ale poważnym oporem jest poziom 68.00, który w przeszłości stanowił poważną barierę dla wzrostów. Sytuacja taka nie musi mieć miejsca, gdyż notowania zatrzymały się na wysokości dołka z września 2019 roku. Jest to jeden z klasycznych sygnałów kontynuacji trendu, czyli zakończenia korekty.

Analiza techniczna NZDJPY - 1

Potwierdzeniem scenariusza spadkowego będzie przełamanie ceny 64.00. Jest to tygodniowe wsparcie, które także teraz jest sprzymierzeńcem posiadaczy długich pozycji. Ostatnie minima na tygodniowych świecach wypadają właśnie na tym lokalnym wsparciu. Punktem docelowym będzie czerwona linia 59.00, która w latach 2009-2011 dzielnie wspierała wzrosty NZD.

Analiza techniczna NZDJPY - 2

Notowania: NZDJPY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NZDJPY/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk