• Odbierz prezent
Kurs dolara nowozelandzkiego wobec amerykańskiego (NZD/USD) na rozdrożu

Para walutowa tworząc dołek na cenie 0,5900, utworzyła geometryczną formację OnetoOne. Jej zasięg sugeruje powstanie nowego szczytu, co ma szanse mieć miejsce w najbliższych dniach.

Wiadomości rynkowe z mBank

Znawcy teorii fal Elliotta, dwie stojące obok siebie korekty, które wzajemnie się przenikają, skwalifikowaliby jako korektę pędzącą (żółte prostokąty). Ten układ jest potwierdzeniem trendu i szybkiego powrotu do silnych wzrostów, jak sama nazwa korekty sugeruje. Na wykresie kursu dolara nowozelandzkiego do amerykańskiego (NZD/USD) brakuje ok. 30 pipsów, aby utworzył się nowy szczyt. Przeszkadza w tym lokalny opór 0.6100.

Jeżeli zostanie pokonany, to można oczekiwać wzrostów o prawie 1 figurę do wartości 0.6200. To dawne wsparcie i w ramach teorii zmiany ról teraz powinno stać się oporem. Warto nadmienić, że jest ono efektem działania sił rynkowych z interwału tygodniowego, a nawet miesięcznego. Punkty zwrotne tworzące się w takich miejscach, charakteryzują się dużą dynamiką zarówno pod względem osi czasu, jak i zakresu ruchu rynkowego.

 

Jeżeli podaż już teraz zdecyduje się na przejęcie kontroli nad NZD, to aby trend wzrostowy nadal miał sens, nie może sprowadzić tej pary walutowej niżej niż 0.6000. Czyli do podstawy ostatniego impulsu wzrostowego. Analizując ilość szczytów na oporze 0.6100, wydaje się to całkiem prawdopodobne. Najbliższe godziny będą więc kluczowe dla przyszłości tego instrumentu.

NZDUSD na rozdrożu - 1

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego względem amerykańskiego (NZD/USD)

Notowania: NZDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NZDUSD/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk