• Odbierz prezent
Kurs dolara nowozelandzkiego (NZD/USD) mocno w górę. Funt, euro, frank i jen tracą

W środę najważniejszym wydarzeniem na rynkach była decyzja banku centralnego Nowej Zelandii w sprawie stóp procentowych. Jak kształtują się kursy głównych walut wieczorową porą?

 

W środę w centrum uwagi rynków była decyzja banku centralnego Nowej Zelandii w sprawie stóp procentowych, którą poznaliśmy w godzinach nocnych. Stopy procentowe pozostały na niezmienionym poziomie 0,25% zgodnie z oczekiwaniami rynku.

 

 

Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD)

Dolar nowozelandzki jest dzisiaj najmocniejszą walutą względem dolara amerykańskiego. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) najmniej wynosił 0,6810 o godzinie 2 w nocy. O tej właśnie porze została ogłoszona decyzja w sprawie stóp procentowych, po której dolar nowozelandzki zaczął mocno zyskiwać, osiągając maksimum 0,6904 po godzinie 4 rano. Po godzinie 19 kurs NZD/USD wynosi 0,6876, co stanowi wzrost o 0,83% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

Wykres kursu dolara NZD do dolara USD

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD 

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Najsłabszą walutą jest natomiast funt brytyjski, który traci 0,5% względem dolara amerykańskiego. Najwięcej za jednego funta płacono 1,3299 USD do południa, a najmniej 1,3191 USD po godzinie 16. Po godzinie 19 kurs funta do dolara (GBP/USD) wynosi 1,3206.

 Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

Drugie miejsce od końca zajmuje euro, które traci 0,34% względem amerykańskiej waluty. Po godzinie 19 kurs euro do dolara (EUR/USD) wynosi 1,1772. Najwięcej za jedno euro płacono 1,1832 USD po godzinie 4 rano, a najmniej 1,1745 USD około godziny 16.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Jen i frank też lekko tracą względem dolara

Pozostałe główne waluty – jen, frank, dolar kanadyjski i dolar australijski są notowane na lekkim minusie względem poprzednich poziomów odniesienia wobec dolara amerykańskiego. Kurs dolara do jena (USD/JPY) wynosi 105,51, dolara do franka (USD/CHF) 0,9171, a dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD) 1,3059. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego w tej chwili wynosi 0,7179.

Finviz.com 11 listopad godz. 19

Źródło: Finviz.com

 

Notowania: NZDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NZDUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk