• Odbierz prezent
Kurs dolara nowozelandzkiego (NZD) względem amerykańskiego - poziom 0,6130 USD kluczowym oporem na interwale W1

W ostatnich tygodniach wartość dolara nowozelandzkiego (NZD) oscyluje wokół poziomu 0,6130 USD. Kolejne cienie świec tygodniowych lekko naruszają tę wartość, po to, aby ustalić cenę zamknięcia niżej. Sugeruje to, że pewna grupa inwestorów jest zainteresowana tym, aby kurs NZD/USD pozostał poniżej tego oporu. W takim przypadku ruch od dołka 0.5460 należy traktować jako korektę.

Wiadomości rynkowe z mBank

Za takim wnioskiem przemawia także długość dotychczasowych korekt, które mieszczą się w przedziale 550-650 pipsów. Dopóki popyt nie wykaże się większą inicjatywą i nie wygeneruje większych wzrostów niż ta wartość, to trudno mówić o zanegowaniu tendencji deprecjonującej dolara nowozelandzkiego.

Dobitniej pokazuje to krótkookresowa średnia krocząca MA20. Aktualne notowania tej pary walutowej pozostają poniżej tej czerwonej linii.

Małe sygnały sugerujące wzrosty pojawiają się na oscylatorach. MACD, pomimo że przebywa w strefie wartości ujemnych, to wygenerował wczesny sygnał kupna. Jest nim przecięcie się średniej kroczącej wskaźnika z linią MACD.

RSI opuścił strefę wyprzedania i przełamał dotychczasową linię trendu. Jeżeli opór 0.6130 zostanie pokonany, to oba te wskaźniki dalej będą kontynuować ruch na północ. Jeżeli ta cena utrzyma się w kolejnych tygodniach, to analiza oparta na czystym wykresie, okaże się wiarygodnym prognostykiem. Tym samym kolejne „czarne dni” nadejdą nad NZD.

Cena 0.6130 jako kluczowy opór na W1 - 1

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego w relacji do amerykańskiego (NZD/USD)

Notowania: NZDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NZDUSD/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk