• Odbierz prezent
Kurs dolara nowozelandzkiego NZD wystrzelił! Jen JPY mocno traci. Kursy walut na rynku Forex: EUR/USD, GBP/USD, USD/CHF, NZD/USD, USD/JPY

W środę w centrum uwagi rynków znalazła się decyzja banku centralnego Nowej Zelandii w sprawie stóp procentowych. Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą?

 

W godzinach nocnych napłynęły dane z Nowej Zelandii. Ogłoszono decyzję w sprawie stóp procentowych. Pozostały one na niezmienionym poziomie 0,25%.

O godzinie 8 podano dane z niemieckiej gospodarki. Wypadły one lepiej od oczekiwań. W IV kwartale PKB kraju wzrósł o 0,3% k/k wobec prognozy wzrostu o 0,1%. W ujęciu rocznym spadek wyniósł 2,7% wobec spodziewanego spadku o 2,9%.

O godzinie 10 poznaliśmy dane ze Szwajcarii. Indeks oczekiwań gospodarczych w lutym wyniósł 55,5 pkt. Poprzedni odczyt wynosił 43,2 pkt.

O godzinie 16 napłynęły lepsze od oczekiwań dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. Sprzedaż nowych domów w styczniu wzrosła o 4,3% m/m wobec spodziewanego wzrostu o 2,1%.

 

Kurs dolara nowozelandzkiego (NZD/USD)

Najmocniejszą walutą jest dzisiaj dolar nowozelandzki. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) najmniej wynosił 0,7317 w godzinach nocnych, a najwięcej 0,7410 około godziny 19. Po godzinie 20 kurs NZD/USD wynosi 0,7406, co stanowi wzrost o 0,96% względem wczorajszego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu dolara NZD do dolara USD

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD

 

Kurs dolara do jena (USD/JPY)

Najsłabszą walutą jest natomiast jen japoński, który traci względem dolara amerykańskiego. Kurs dolara do jena (USD/JPY) najmniej wynosił 105,19 w godzinach nocnych, a najwięcej 106,10 w godzinach popołudniowych. Po godzinie 20 kurs JPY/USD wynosi 105,92. Tym samym dolar zyskuje 0,64% względem japońskiej waluty.

 Wykres kursu dolara do jena USD/JPY

Wykres kursu dolara do jena USD/JPY

 

Kursy euro (EUR) i funta (GBP) bez większych zmian

Dolar kanadyjski umacnia się dzisiaj względem dolara amerykańskiego. Po godzinie 20 kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD) wynosi 1,2523. Dolar australijski też zyskuje względem amerykańskiej waluty. W tym momencie kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) wynosi 0,7942. Kurs funta i dolara oscylują w okolicach poprzednich poziomów względem amerykańskiej waluty. W tym momencie kurs funta do dolara (GBP/USD) wynosi 1,4116, a euro do dolara (EUR/USD) 1,2146. Frank lekko się osłabia względem dolara. W tej chwili kurs dolara do franka (USD/CHF) wynosi 0,9075.

Finviz.com

Źródło: Finviz.com

Notowania: NZDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NZDUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk