• Odbierz prezent
Kurs dolara nowozelandzkiego (NZD) do franka (CHF) – słabość NZD wciąż widoczna

Porównanie jednej ze słabszych walut z jedną z silniejszych może jest mało wymyślne, ale za to pozwala na proste wnioski. Dziś przyglądamy się zmianom na kursie dolara nowozelandzkiego do franka NZD/CHF. Tu od dłuższego czasu gości trend spadkowy.

Analiza NZD/CHF – słabość NZD wciąż widoczna - 1

Źródło: Admiral Markets MT5, NZD/CHF wykres H1 od 14 czerwca 2019 do 27 sierpnia 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Dotychczasowy spadek

to efekt podtrzymywania oczekiwań na kolejne obniżki stóp procentowych w Nowej Zelandii przy bierności szwajcarów na proces umocniania franka. Na razie wiele wskazuje na to, że spadek może być kontynuowany. Strefa oporu zaznaczona szarym prostokątem w ostatnim czasie spełniła swoje zadanie prowadząc do odbicia się ceny w dół. Rynek teraz słabnie i teoretycznie można byłoby sądzić, że trend wciąż jest potwierdzany.

Co musiałoby się wydarzyć,

by można było tą opinię zmienić? Pierwszym argumentem byłoby pokonanie wspomnianej strefy oporu. Drugim byłoby wyjście ponad linię górnego ograniczenia spadkowego kanału. Wprawdzie nie byłby to jeszcze definitywny sygnał zmiany trendu, ale pojawiłaby się okoliczność pozwalająca na wykrystalizowanie większego odbicia. W takiej sytuacji w przypadku ruchu powrotnego do tej linii już jako wsparcia, można byłoby poszukiwać okazji do zagrania na wzrost z celem do ok. 0,6400.


Kamil Jaros

Analityk mBank Biuro Maklerskie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk