• Odbierz prezent
Kurs dolara nowozelandzkiego do kanadyjskiego NZD/CAD walczy o utrzymanie w kanale

Ostatnie osłabienie wyceny dolara nowozelandzkiego w dolarze kanadyjskim skutkowało zejściem wykresy tej relacji walut do poziomu linii trendu wzrostowego. Tak się składa, że jest to również dolne ograniczenie kanału.

Analiza NZD/CAD – walka o utrzymanie w kanale - 1

Źródło: Admiral Markets MT5, NZD/CAD, wykres H1, od 8 kwietnia 2019 do 7 czerwca 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Wcześniejsza zwyżka kursu dolara nowozelandzkiego NZD/CAD zatrzymała się na poziomie oporu w okolicy 0,8900. Tam na początku maja miała miejsce mała konsolidacja, a i wcześniej ten poziom pracował jako kluczowy dla tej pary. W pobliżu tego poziomu biegła również linia wzrostowa, równoległa do tej opartej o dołki - linia górnego ograniczenia kanału. Miejsce zatrzymania wzrostu nie jest więc przypadkowe.

Teraz popyt walczy o utrzymanie się w zakresie kanału wzrostowego. Zejście poniżej linii dolnego ograniczenia pozwoli na wniosek o wyjściu z kanału. To nie byłoby jeszcze potwierdzone zakończenie zwyżki, bo do tego potrzeba przełamania poziomu dołka, na którym opiera się linia. Niemniej w takiej sytuacji można byłoby oczekiwać przynajmniej próby zejścia do okolicy 0,8790.


Kamil Jaros

Analityk mBank Biuro Maklerskie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk