• Odbierz prezent
Kurs dolara nowozelandzkiego do amerykańskiego (NZD/USD) zaliczył zjazd. Komunikat Apple. Dzień na rynku

Niemiecki indeks ZEW będzie istotnym wskaźnikiem, jak inwestorzy i analitycy oceniają negatywne skutki epidemii wirusa na największą gospodarkę Eurolandu. Dane z rynku pracy Wielkiej Brytanii były ostatnio solidne, także i tym razem mogą być przejściowym wsparciem dla kursu funta GBP. Po południu uwagę przyciągnie regionalny wskaźnik koniunktury z rejonu Nowego Jorku.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 18 II - 1

 • Apple wydał wczoraj komunikat,

 • że nie uda mu się wypełnić planu przychodów na I kw.  z powodu zakłóceń w produkcji i osłabieniu popytu w Chinach wywołanych przedłużającą się epidemią koronawirusa.
 • Ostrzeżenie ze strony najdrożej wycenianej spółki w USA ostudziło wcześniejszy optymizm inwestorów, że bodziec gospodarczy Pekinu i innych krajów ochroni światową gospodarkę przed skutkami epidemii.
 • W Chinach liczba nowych przypadków Covid-19 spadła w poniedziałek do 1886 z 2048 dzień wcześniej. Wypisano 1701 pacjentów. Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegła jednak, że „każdy scenariusz wciąż nie jest wykluczony” pod względem ewolucji epidemii.
 • Japoński Nikkei225 traci dziś 1,4 proc., a chiński Shanghai Composite spada o 0,3 proc. Futures na DAX przed sesją kasową w Europie spada o 0,5 proc., a kontrakt na S&P500 dołuje o 0,5 proc.
 • Na rynku walutowym mamy ślady odejścia inwestorów od ryzykownych aktywów.

 • Słabsze są kursy dolara australijskiego AUD, nowozelandzkiego NZD, korony norweskiej NOK i szwedzkiej SEK, umacniają się kursy jena JPY, franka CHF i dolara USD. Ruchy są jednak niewielkie (0,1-0,3 proc.)
 • Kurs dolara australijskiego AUD negatywnie zareagował na protokół z posiedzenia RBA, gdzie wskazano, że wybuch epidemii koronawirusa jest nowym źródłem niepewności. Chociaż jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, jaki będzie ogólny efekt, w krótkim terminie wirus stanowi istotne zagrożenie dla chińskich perspektyw gospodarczych i międzynarodowych przepływów handlowych, a tym samym dla gospodarki australijskiej.
 • Kurs dolara australijskiego do amerykańskiego AUD/USD cofnął się pod 0,6690. Kurs dolara nowozelandzkiego do amerykańskiego NZD/USD zaliczył sąsiedzki zjazd do 0,6404.
 • Kurs dolara do jena USD/JPY wrócił spod 110 do 109,70. Kurs euro do dolara EUR/USD jest stabilny przy 1,0830.
 • Pogorszenie nastrojów przynosi spadki cen ropy naftowej. Cena ropy WTI osuwa się z 52 do 51,7. Rośnie zło – o 0,3 proc. do 1585.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: NZDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NZDUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk