• Odbierz prezent
Kurs dolara nowozelandzkiego do amerykańskiego (NZD/USD) - szukamy szansy na korekcie

Zwyżka kursu dolara nowozelandzkiego do amerykańskiego NZD/USD jest już na tyle znacząca, że można pokusić się na poszukiwanie okazji do wejścia na ten rynek po jego długiej stronie, choć wcześniej (w okresie letnim) mieliśmy na tym rynku fazę spadku.

Analiza NZD/USD - Szukamy szansy na korekcie - 1

Źródło: Admiral Markets NZD/USD wykres H4 od 25 marca 2019 do 6 grudnia 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Wykres w fazie wzrostu można już oprzeć o linię trendu.

Nie licząc dołka startowego mamy już dwa potwierdzone minima, co przekłada się na zbudowanie istotnej sekwencji. Można zakładać, że zbliżenie się do tej linii byłoby dobrą okazją do poszukiwania sygnałów kupna jako uzasadnienia dla zagrania na wzrost cen. W tej okolicy znajdują się dwa poziomy wsparcia, które także mogą odgrywać rolę wspierającą.

Tymczasem, gdzie mielibyśmy plasować potencjalny poziom docelowy dla takiego ruchu?

Planem minimum byłoby wyrównanie lokalnego szczytu, od którego rozpoczęłaby się korekta spadkowa. To może być nawet okolica aktualnych notowań, o ile nie zostanie pokonany poziom oporu na 0,6580. Wyżej to dopiero okolica 0,6800 wydaje się porównywalnie ważna. Poziomem obrony dla budowanych pozycji byłby dołek na 0,6320.

Notowania: NZDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NZDUSD/

Kamil Jaros

Analityk mBank Biuro Maklerskie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk