• Odbierz prezent
Kurs dolara mocno w górę, polski złoty (PLN) kompletnie zdołowany! Ile kosztują euro, frank i funt? Kursy walut 17 czerwca
fot. freepik.com

W czwartek polski złoty (PLN) mocno traci względem głównych walut. Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta na rynku Forex wieczorową porą?

 

Kurs dolara do polskiego złotego (USD/PLN)

W czwartek polski złoty traci względem pozostałych walut, a najmocniej wobec dolara amerykańskiego. Wzrostowi kursu dolara sprzyjają informacje o spodziewanych podwyżkach stóp procentowych w USA.

Za dolara najmniej płacono 3,7690 zł w godzinach porannych. Po godzinie 19 kurs dolara do złotego (USD/PLN) jest notowany blisko swego dzisiejszego maksimum, które wyniosło 3,8414 zł. W tym momencie dolar kosztuje 3,8259 zł. Stanowi to wzrost o 1,46% względem wczorajszego poziomu zamknięcia.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara amerykańskiego do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Funt brytyjski też mocno zyskuje względem polskiego złotego. Po godzinie 19 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 5,3196 zł, co stanowi wzrost o 0,83% względem poprzedniego poziomu odniesienia. Funt najmniej kosztował 5,2743 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 5,3256 zł po godzinie 18.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta brytyjskiego do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs euro względem polskiej waluty (EUR/PLN)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku euro. Za jedno euro najmniej płacono 4,5238 zł w godzinach porannych. Po godzinie 19 kurs euro do złotego jest notowany na swym dzisiejszym maksimum i wynosi 4,5558 zł. Jest to wzrost o 0,70% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Najmniej zyskuje względem polskiego złotego frank szwajcarski. Za franka najmniej płacono 4,1470 zł do południa, a najwięcej 4,1712 zł po godzinie 18. Po godzinie 19 kurs franka do złotego (CHF/PLN) jest notowany na plusie o 0,40% względem wczorajszego poziomu zamknięcia i wynosi 4,1681 zł.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka szwajcarskiego do polskiego złotego CHF/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje dolary, franki lub funty - koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

 

Notowania: Kurs dolara do złotego USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk