• Odbierz prezent
kurs dolara kurs euro kurs funta

Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą? Ile złotych płacimy za euro, funta i dolara w środę 15 kwietnia?

 

Kurs euro do złotego

Dzisiejszy dzień  w godzinach porannych przyniósł umocnienie kursu euro do złotego (EUR/PLN). Za jedno euro najwięcej dzisiaj płaciliśmy 4,5464 zł. W dalszej części dnia jednak kurs euro osunął się lekko w dół. Przed godziną 20 za jedno euro płacimy 4,5243 zł.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs dolara względem złotówki

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) dzisiaj od rana powędrował do góry. Jeszcze w godzinach porannych kurs USD/PLN kształtował się w okolicach 4,11 zł. Za jednego dolara dzisiaj najwięcej płaciliśmy 4,1833 zł przed godziną 16, po czym osunął się dół. W tym momencie kurs USD/PLN wynosi 4,1441 zł.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs funta wobec złotego

Dzisiejszy dzień nie był zbyt ciekawy dla kursu funta do złotego (GBP/PLN), który dzisiaj oscylował miedzy poziomem 5,18 a 5,21 zł. W tej chwili za jednego funta płacimy 5,1985 zł.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.  

 

Dzisiejszy dzień obfitował w dane ekonomiczne. O godzinie 8.45 podano dane z Francji dotyczące inflacji. Wskaźnik CPI w marcu spadł o 0,1% m/m. Według prognozy miał pozostać bez zmian. O godzinie 9 poinformowano, że wskaźnik CPI w Hiszpanii w marcu spadł o 0,4% m/m. Prognoza zakładała spadek o 0,3%. O godzinie 10 podano dane z Włoch. Wskaźnik CPI wzrósł o 0,1% zgodnie z prognozą.

O tej samej godzinie podano też dane o inflacji w Polsce. Wskaźnik CPI wzrósł o 0,2% m/m. Prognoza zakładała, że pozostanie bez zmian.

Czytaj także: Znamy wartość inflacji w Polsce w marcu! Odczyt lepszy od oczekiwań analityków

Główny Urząd Statystyczny podaje, iż inflacja w marcu 2020 rok do roku wzrosła o 4,6%, natomiast miesiąc do miesiąca podskoczyła o 0,2%. Konsensus rynkowy wynosił 4,4% (r/r) i 0% (m/m).  Wykres inflacji w Polsce Co i o ile konkretnie podrożało? GUS przedstawił dokładne dane dotyczące poszczególny.. Czytaj
Znamy wartość inflacji w Polsce w marcu! Odczyt lepszy od oczekiwań analityków

O godzinie 14.30 napłynęły dane z USA. Sprzedaż detaliczna w marcu spadła o 8,7% m/m wobec prognozowanego spadku o 8%. W marcu bazowa sprzedaż detaliczna spadła o 4,5% m/m. Prognoza zakładała spadek o 4,8%. O godzinie 15.15 poinformowano, że w marcu produkcja przemysłowa spadła o 5,4% m/m. Prognoza zakładała spadek o 4% m/m. O godzinie 16.30 podano informację o zapasach ropy naftowej. Zapasy ropy naftowej w USA w ubiegłym tygodniu wzrosły o 19,25 mln baryłek. Prognoza zakładała wzrost o 11,7 mln baryłek.

Czytaj także: Fatalne dane z USA. Sprzedaż detaliczna rozczarowała

Departament Handlu w USA podaje, iż sprzedaż detaliczna w marcu 2020 roku miesiąc do miesiąca wyniosła -8,7%, a bazowa sprzedaż detaliczna  -4,5%. Konsensus rynkowy był na poziomie -8,0% i -4,8%. Wykluczając samochody i benzynę wynik sprzedaży detalicznej to -3,1%, a Retail Sales -6,17%. Sprzedaż d.. Czytaj
Fatalne dane z USA. Sprzedaż detaliczna rozczarowała

 

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk