• Odbierz prezent
Kurs dolara leci w dół. Indeks WIG20 w górę. Obawy przed koronawirusem. Dzień na rynkach finansowych

Przed południem sprzedaż detaliczna ze Szwecji jest jedyną pozycją przyciągającą uwagę z ryzykiem rozczarowania w obliczu rosnących obaw konsumentów przed koronawirusem. Po południu otrzymamy szereg drugorzędnych odczytów z USA. Najbardziej interesujący będzie indeks nastrojów konsumentów Conference Board i poszukiwanie oznak, czy zagrożenia drugą falą zachorowań na koronawirusa wpływają na zachowania konsumentów.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 28 VII - 1

  • Podczas azjatyckiej sesji cena kontraktu na złoto pierwszy raz w historii testowała poziom 2000 USD. Po nieudanej próbie wybicia spadła około 2,5 proc. i wróciła do poziomów notowanych wczoraj.
  • Inwestorzy nie wykonują gwałtownych ruchów w oczekiwaniu na środową decyzję FED w sprawie polityki monetarnej. W Europie obserwujemy niewielkie wzrosty indeksów. Cena kontraktu na DAX rośnie o 0,3 proc. Futures na WIG20 zyskuje 0,2 proc., a cena kontraktu na francuski CAC40 niecałe 0,2 proc.
  • Azja wstępnie podtrzymywała powszechną przecenę dolara do wszystkiego.
  • Rynek akcji jest wyżej, choć w trakcie sesji zwyżki zostały utemperowane, gdyż korekta na rynku metali i walutowym przynosi nerwowość wśród inwestorów giełdowych. Chiński Shanghai Composite rośnie o 0,2 proc., a koreański KOSPI rośnie o 1,7 proc. Ale japoński Nikkei225 spada o 0,3 proc.
  • Senaccy Republikanie przedstawili w nocy pakiet stymulacyjny o wartości około 1 biliona dolarów, rozpoczynając rozmowy z Demokratami, którzy nazwali opóźnienia w planie „katastrofą”. Pośród kluczowych elementów znalazły się zasiłki dla bezrobotnych oraz jednorazowy czek na 1200 USD.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk