• Odbierz prezent
Kurs dolara kanadyjskiego w natarciu. Wzrosty na kursie USD/CAD przechodzą do historii

Wzrostowy kanał na kursie dolara amerykańskiego do kanadyjskiego USDCAD po dwóch latach funkcjonowania przechodzi do historii. Czerwcowy rajd umacniający dolara kanadyjskiego otwiera nowy rozdział dla tego instrumentu. Podobnie wygląda sytuacja w mniejszej skali, gdzie wakacyjne wzrosty zostały przełamane o czym informuje czerwona pomocnicza linia trendu.

Warto zwrócić uwagę na poziom 1.3350,

który można traktować jako test przełamanej linii trendu (niebieskiej). Wielość zatrzymań na tym oporze na przestrzeni blisko dwóch miesięcy jasno potwierdza determinacje podaży. Jeżeli ta strona rynku utrzyma swój bastion to pojawienie się kolejnego impulsu spadkowego jest tylko kwestią czasu. Wysoko umieszczony wskaźnik stochastyczny, który opuścił strefę wykupienia sugeruje, że czarne świece maja szanse pojawić się szybko. Najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie 1.3200. Dopiero po jego przełamaniu z większą nadzieja będzie można patrzeć na główny dołek 1.3000.

Długie wyczekiwanie na reakcje rynku przy oporze 1.3350

przełożyło się na wypłaszczenie wskaźnika MACD. W ostatnim czasie naprzemiennie przecina on linię zero raz od dołu innym razem od góry. To sprawia, że dopiero silny impuls wymusi zdeklarowanie się tego oscylatora do wskazania dalszej przyszłości dolara kanadyjskiego.

Dłuższe zatrzymanie na wsparciu 1.3200 może być zapowiedzą powrotu do w/w oporu lub nawet jego przełamania. Podsumowując, najbliższe dni upłyną pod kątem obserwacji dwóch cen, oporu 1.3350 i wsparcia 1.3200.

CAD w natrciu - 1

Notowania: USDCAD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDCAD/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk