• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
cad kurs dolara kanadyjskiego

Dzisiejsze odczyty danych z gospodarki kanadyjskiej stawiają pod znakiem zapytania szybką podwyżkę stóp procentowych. Rozczarowująca dynamika cen i sprzedaż detaliczna wyraźnie osłabiają dolara kanadyjskiego.

 

W maju ceny konsumentów w Kanadzie wzrosły o 0,1% w stosunku do kwietnia, choć spodziewano się wzrostu o 0,4% m/m. Po wyłączeniu energii i żywności poziom cen spadł o 0,1% m/m.

W ujęciu rok do roku inflacja utrzymała się na poziomie 2,2%, choć prognozy wskazywały na wzrost do 2,5%. Inflacja bazowa spadła z kolei z 1,5% do 1,3%, przy prognozie na poziomie 1,4%.

 

Inflacja

inflacja w kanadzie

 

Poziom inflacji wciąż znajduje się w górnej części docelowego przedziału Banku Kanady (1-3%), ale brak spodziewanego wzrostu dynamiki cen, a także spadek inflacji bazowej wpływa negatywnie na oczekiwania rynków co do terminu najbliższej podwyżki stóp procentowych w Kanadzie. To z kolei znajduje odzwierciedlenie w spadającym kursie dolara kanadyjskiego. Negatywną reakcję CAD na opublikowane dane wzmocnił także słaby odczyt dotyczący sprzedaży detalicznej – ta spadła o 1,2% m/m, choć spodziewano się, że utrzyma się na poziomie z poprzedniego miesiąca. W reakcji na słabe dane kurs USD/CAD zwyżkował o ponad 100 pipsów.

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

Notowania: USDCAD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDCAD/

Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk