• Odbierz prezent
Kurs dolara kanadyjskiego najsilniejszy od trzech miesięcy. Funt pozostaje blisko szczytów. NZD/USD najwyżej od początku września

Przeciągający się impas w pracach nad brexitem nie przeszkadza funtowi utrzymać się blisko szczytów. Wygrana partii premiera Trudeau w Kanadzie sprzyja sile CAD. Optymizm wokół negocjacji handlowych USA i Chin pomaga we wzrostach dolara nowozelandzkiego NZD i australijskiego AUD.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • Funt pozostaje blisko szczytów

  • (kurs funta do dolara GBP/USD 1,2985) przy podtrzymanym optymizmie o finalizację zatwierdzania procesu brexitu. Wczoraj marszałek Izby Gmin Jon Bercow zgodnie z przewidywaniami nie zezwolił na ponowne głosowanie nad projektem porozumieniem brexitu. Parlament zapoznał się z ustawą wdrażającą brexit (Withdrawal Agreement Bill, WAB). We wtorek posłowie będą głosować nad WAB, co otworzy drogę do ponownego głosowania nad porozumieniem.
  • Dolar kanadyjski jest najsilniejszy od trzech miesięcy

  • (kurs dolara amerykańskiego do kanadyjskiego USD/CAD 1,3080) po tym, jak wybory parlamentarne przyniosły zwycięstwo partii urzędującego premiera Justina Trudeau, choć zdobyte poparcie pozwoli tylko na utworzenie rządu mniejszościowego (155 z 338 miejsc) lub zmusi do utworzenia koalicji.
  • Po weekendowych pozytywnych komentarzach premiera Chin Liu He o postępach w rozmowach handlowych z USA, rynek podtrzymuje pozytywny sentyment, co na FX sprzyja kontynuacji dobicia NZD i AUD. Kurs dolara nowozelandzkiego do amerykańskiego NZD/USD na 0,6425 jest najwyżej od początku września.
  • Azjatycki rynek akcji korzysta na lepszych nastrojach

  • i podtrzymuje zieloną falę po dobrej sesji w Europie i USA. Japoński Nikkei225 rośnie o 0,3 proc., a Hang Seng zyskuje 0,1 proc. Tylko chiński Shanghai Composite jest cofnięty na -0,1 proc. Przed startem handlu w Europie futures na DAX zyskuje 0,2 proc.
  • Na rynku towarowym złoto cofnęło się do 1484 USD/oz. Ropa naftowa WTI ma problemy z odbiciem od 53 USD/b.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk