• Odbierz prezent
Kurs dolara kanadyjskiego do franka CAD/CHF - walka na oporze jeszcze nie skończona

Na wykresie kursu dolara kanadyjskiego do franka CAD/CHF zanotowaliśmy ostatnio wyraźny wzrost. Zwyżka doprowadziła do powrotu do poziomów widzianych ostatnio pod koniec lipca. To początek mocnej strefy oporu.

Analiza CAD/CHF - walka na oporze jeszcze nie skończona - 1

Źródło: Admiral Markets MT5, CAD/CHF wykres H4 od 27 grudnia 2018 do 12 września 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Zatrzymanie w okolicy oporu nie jest niczym dziwnym.

Tylko w tym roku już trzykrotnie okolica 0,7600 okazywała się skuteczną barierą dla zapędów byków. Niemniej aktualne cofnięcie się ceny nie musi być odbierane jako kapitulacja kupujących. Podejście w pobliże silnego oporu po raz kolejny rzadko kończy się szybką rezygnacją. Zazwyczaj próba walki jest podejmowana. Takiego właśnie scenariusza spodziewam się i teraz.

W związku z tym skłaniałbym się do poszukiwania okazji i wykorzystania ewentualnego spadku do wejścia na rynek po długiej stronie. Okolica 0,7460 wygląda pod tym względem obiecująco. W związku z tym, gdyby w tym obszarze (zaznaczonym na wykresie kolorem szarym) pojawiły się sygnały kupna, to warto na nie reagować. Celem ewentualnej zwyżki byłoby przynajmniej przetestowanie niedawnych szczytów z możliwością walki z oporem. Poziomem negatywnej weryfikacji takiego scenariusza (zlecenie stop loss) byłby ostatni lokalny dołek na 0,7375.

 

Notowania: CADCHF

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/CADCHF/

Kamil Jaros

Analityk mBank Biuro Maklerskie

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk