• Odbierz prezent
Kurs dolara kanadyjskiego CAD/JPY przed możliwymi spadkami. Kształtuje się RGR

Każda akcja niesie za sobą reakcje, tak można by opisać notowania tej pary walutowej w ostatnich czterech miesiącach. Grudniowa przecena dolara kanadyjskiego o wielkości ok 6 figur została całkowicie zniesiona w dwóch kolejnych miesiącach. Korzystając ze zniesień Fibonacciego widać, że korekta zatrzymała się na wartości 61.8%.

Wiadomości rynkowe z mBank

Chcesz zarabiać na swoich analizach, ideach, komentarzach? 

SPRAWDŹ

W tym czasie oscylator stochastyczny dotarł do strefy wykupienia i wygenerował sygnał spadków. Może to sugerować deprecjację CAD do wsparcia 80.50, które historycznie często gościło układy dołkowe.

Wykres tygodniowy kursu dolara kanadyjskiego do jena japońskiego CADJPY
Wykres tygodniowy kursu dolara kanadyjskiego do jena japońskiego CADJPY

 

Na interwale dziennym, układ szczytów pasuje do klasycznej formacji głowy z ramionami – RGR. Jest to kształt który zapowiada zmianę trendu czyli w tym przypadku zakończenie umocnienia „kanadyjczyka”. Pierwsza  słabość popytu pojawił się na początku miesiąca marca, kiedy cena spadła poniżej linii trendu.  Drugi ważny sygnał znajduje się na cenie 84.00 czyli  ostatniego szczytu, który wypadł dokładnie na tym samym poziomie co lewe ramie formacji RGR. Jeżeli nic się nie zmieni to wsparcie 82.50, które jest linia szyi, jest jedyną nadzieja popytu. 

Przełamanie tej wartości to klasyczny sygnał potwierdzający spadkowy kształt RGR z zasięgiem impulsu spadkowego do ok 80.00. Minimalnie wyżej znajduje się wsparcie wyższego rzędu opisane w pierwszym akapicie.

Wykres dzienny kursu dolara kanadyjskiego do jena japońskiego CADJPY
Wykres dzienny kursu dolara kanadyjskiego do jena japońskiego CADJPY

Podsumowując, najbliższa przyszłość tej pary walutowej zależy od oporu 84.00 i wsparcia 82.50. Przełamanie jednej z tych barier wyznaczy kierunek na kolejne dnia a może i tygodnie.

 

Notowania: CADJPY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/CADJPY/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk