• Odbierz prezent
Kurs dolara już po 3,76! Funt atakuje 4,90,  a frank wybija się z flagi. Najgorzej zachowuje się euro

W piątek przed zakończeniem tygodnia sprawdzamy zachowanie się głównych par walutowych w stosunku do polskiego złotego. Zobacz razem z nami jak radzi sobie dzisiaj kurs dolara, euro, futan czy franka szwajcarskiego do polskiej waluty.


Kurs dolara do złotego USDPLN

Najciekawsza sytuacja jest na parze dolara do złotego. W przypadku tego kursu jesteśmy świadkami ataku ceny na maksima sprzed tygodnia ustalone mniej więcej na poziomie 3,78. Aktualny kurs dolara do złotego to obecnie już 3,76. Jeżeli chcesz dowiedzieć się co może wpłynąć na umocnienie się kursu dolara do złotego USDPLN w najbliższym czasie do 4,00 sprawdź ten artykuł.

Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale 30 minutowym
Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale 30 minutowym


Kurs funta do złotego GBPPLN

Ciekawa sytuacja również pojawiła się na kursie funta do złotego, gdzie od kilkunastu godzin cena próbuje przebić poziom 4,90, jednak bezskutecznie. Funtowi nie pomaga również sytuacja na parach z jenem czy dolarem, gdzie widać, że mocno traci na wartości.

Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale 4 godzinnym
Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale 4 godzinnym


Kurs euro do złotego EURPLN

Rosnąć też za bardzo nie chce kurs euro do złotego EURPLN. Tutaj dla zobrazowania sytuacji technicznej najlepiej przesunąć się na większy interwał czasowy - dzienny. Widać na nim trójkąt symetryczny. Kierunek ruchu kursu będzie prawdopodobnie uzależniony od tego w którą stronę wybije się kurs.

Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale dziennym
Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale dziennym


Kurs franka do złotego CHFPLN

Frank szwajcarski do polskiego złotego od 3 dni podrożał aż 4 grosze i widać na wykresie, że udało mu się wybić z formacji flagi. Zgodnie z analizą techniczną, według której flaga powiewa w połowie masztu jest szansa na dalsze umocnienie się kursu franka do złotego do poziomu 3,8.

Wykres kursu franka do złotego CHFPLN na interwale 30 minutowym
Wykres kursu franka do złotego CHFPLN na interwale 30 minutowym

 

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk