• Odbierz prezent
Kurs dolara i funta spada na łeb na szyję! Euro do złotego nadal w stagnacji. Jedynie frank odbija

Zobaczmy po krótce jak wyglądają ceny głównych walut w przeliczeniu na polskiego złotego. Sytuacja w niektórych przypadkach wygląda może nie dramatycznie, ale napewno nie napawa do optymizmu. Spadki nie opuszczają głównie dolara i funta w przeciągu ostatnich kilku dni.

Czytaj także: Jak FED utracił kontrolę nad gospodarką?

Minęło blisko 10 lat od wybuchu kryzysu finansowego. Przez większość tego okresu, realny wzrost gospodarczy w USA był mierny – średnio na poziomie 1,4%, co jest wartością około dwukrotnie mniejszą niż przed kryzysem finansowym. Dopiero szacunki PKB na rok 2018 roku wskazują na szybsze tempo wzrostu.. Czytaj
Jak FED utracił kontrolę nad gospodarką?

Kurs dolara USDPLN w niecały tydzień spadł 9 groszy

Dolar przełamuje z impetem długoterminową wzrostową linię trendu. W ciągu kilku dni kurs dolara spadł z ponad 3,82 na 3,73 i porównując do wahań z poprzednich dni widać ich wzrost. Prawdodpobonie jest to oznaka dalszych spadków, jakie mogą pojawić się na kursie dolara. Kilka minut po godzinie 22:00 20 grudnia za jednego dolara trzeba zapłacić już tylko niecałe 3,74 złotego. Najbliższe ciekawe poziomy, na których może zatrzymać się kurs dolara to okolice 3,71 oraz 3,70. Jeżeli kurs dolara nie zdoła utrzymać się na tych poziomach spadki powinny się pogłębić.

Wykres dzienny kursu dolara do złotego USDPLN
Wykres dzienny kursu dolara do złotego USDPLN

Kurs euro EURPLN

Tutaj nie będziemy się zatrzymywać zbyt długo. Sytuacja techniczna na kursie euro do złotego nie zmienia się od kilku tygodni. Mamy ewidentną stagnację na rynku euro do złotego. Aktualnie za jednego euro trzeba zapłacić lekko ponad 4,28 złotego.

Wykres dzienny kursu euro do złotego EURPLN
Wykres dzienny kursu euro do złotego EURPLN

Kurs funta GBPPLN od szczytu z listopada spadł już 23 grosze

Tak jak w przypadku dolara kurs funta do złotego GBPPLN spadał wczoraj (20 grudnia) w dół. Na zakończenie dnia 20 grudnia za jednego funta trzeba zapłacić kilka groszy powyżej 4,73. W przeciągu ostatniego tygodnia spadki wyniosły kilka groszy, a od szczytu z początku listopada kurs funta spadł już ponad 23 grosze! Jeżeli sentyment wokół Brexitu nie zmieni się bardzo możliwe że dalsze spadki kursu funta GBPPLN. Najbliższy mocny opór dla dalszych spadków to okolice 4,688, gdzie można ewentualnie spodziewać się "jakiejś" reakcji popytu na funcie.

Wykres dzienny kursu funta do złotego GBPPLN
Wykres dzienny kursu funta do złotego GBPPLN

Kurs franka CHFPLN

Frank to jedyna z czterech głównych walut, gdzie w parze z polskim złotym zyskała w dniu dzisiejszym. Po wczorajszych spadkach które zepchnęły kurs franka do poziomu prawie 3,77 dzisiaj na zamknięciu dnia mamy prawie 3,79. Czy jest to tylko chwilowe odbicie sie franka do złotego? Tego nie wiemy! Jednak sytuację warto dalej śledzić, ponieważ jest to jedyna główna para walutowa z polskim złotym, gdzie nie została przełamana długoterminowa linia trendu.

Wykres dzienny kursu franka do złotego CHFPLN
Wykres dzienny kursu franka do złotego CHFPLN

 

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk