• Odbierz prezent
Kurs dolara, funta, jena, złoto i Dow Jones - co nas czeka w kolejnych dniach?

Nial Fuller - australijski analityk - wskazuje potencjalne scenariusze dla rynków EUR/USD (euro dolar amerykański), GBP/USD (funt brytyjski dolar amerykański), GBP/JPY (funt brytyjski jen japoński) złota i indeksu Dow Jones. Sprawdźmy co analiza price action mówi na temat krótkoterminowych perspektyw dla tych rynków.

 

Czytaj również: Kurs euro do złotego reaguje na decyzje EBC. W strefie euro wciąż ujemne stopy procentowe

 

EUR/USD – poniżej kluczowego poziomu 1,1535 utrzymuje się spadkowa dynamika

Podsumowanie rynkoweKurs euro do dolara przełamał wsparcia przy poziomach 1,1615 i 1,1535, co zapoczątkowało kolejny impuls spadkowy.

W tym tygodniu wszystko znów wszystko zależy od poziomów 1,1615 i 1,1535, które aktualnie funkcjonują jako opory.

Sygnał spadkowy, wynikający z formacji fakey setup, który został aktywowany w ubiegłym tygodniu pozostaje w grze, biorąc pod uwagę kontynuację spadków.

Kurs EUR/USD utrzymuje się poniżej strefy 1,1535-1,1615, co sprawia, że w dalszym ciągu preferujemy krótką sprzedaż po ruchach wzrostowych.

Prognoza zagrania: Rozważamy krótką sprzedaż po jakichkolwiek ruchach wzrostowych, dopóki kurs euro do dolara utrzymuje się poniżej poziomu 1,1535. Celem dla pozycji krótkich jest poziom 1,1298.

 

EUR/USD – poniżej kluczowego poziomu 1,1535 utrzymuje się spadkowa dynamika

 

Czytaj również: Kursy walut - jakich ruchów możemy spodziewać się w tym tygodniu?

 

GBP/USD – celem aktualnego impulsu spadkowego jest poziom 1,2660

Podsumowanie rynkoweKurs funta do dolara utrzymuje się w szerokim przedziale, z kluczowymi poziomami oporu 1,3020 i 1,3295, oraz wsparciami na poziomach 1,2780 i 1,2660.

Kurs tej pary ruszył w dół po spadkowym sygnale wynikającym ze świecy z długim górnym cieniem. Od poziomu 1,3020 kurs spadł w okolice 1,2780 i wygląda na to, że będzie zmierzał w kierunku wsparcia przy poziomie 1,2660.

Notowania utrzymują się poniżej kluczowego oporu przy poziomie 1,3020, co sprawia, że w dalszym ciągu preferujemy krótką sprzedaż po ruchach wzrostowych.

Prognoza zagrania: Rozważamy krótką sprzedaż po jakichkolwiek ruchach wzrostowych, dopóki kurs utrzymuje się poniżej poziomu 1,3020. Możemy również zaczekać na jasny sygnał price action, potwierdzający wejście w pozycję krótką. Celem impulsu spadkowego są poziomy 1,2780 i 1,2660.

 

GBP/JPY – wyłamanie z konsolidacji i rozpoczęcie trendu spadkowego

 

GBP/JPY – wyłamanie z konsolidacji i rozpoczęcie trendu spadkowego

Podsumowanie rynkowe: Trend na rynku GBP/JPY jest aktualnie spadkowy, po tym jak doszło do wyłamania omawianej wcześniej formacji prostokąta.

Na wykresie dziennym widzieliśmy formację inside bar, która doprowadziła do dalszych spadków kursu funta do jena. Kurs dotarł do wskazywanego wcześniej poziomu docelowego – 143,80.

Notowania wyraźnie prowadzone są poniżej poziomu 146,80, co sprawia, że w dalszym ciągu preferujemy krótką sprzedaż na tym rynku. Warunkiem jest utrzymywanie się kursu poniżej wspomnianego oporu.

Prognoza zagrania: Zamierzamy czekać na sygnał sprzedaży price action, by potwierdzić wejście w pozycję krótką. Celem dla sprzedających jest poziom 143,80 lub nawet dalsze spadki.

 

GBP/JPY – wyłamanie z konsolidacji i rozpoczęcie trendu spadkowego

 

Złoto – warto szukać okazji w okolicy strefy 1205-1215

Podsumowanie rynkowe: Cena złota aktualnie tworzy krótkoterminowy impuls wzrostowy, po tym jak rynek powrócił powyżej krótkoterminowego oporu w strefie 1205-1215.

Cena złota przełamała maksima wieloświecowej formacji inside bar i osiągnęła pierwszy poziom docelowy – 1237. Traderzy mogą obserwować strefę 1205-1215 w poszukiwaniu okazji do zakupu na dołkach tworzonych na wsparciu, które wcześniej było oporem. Pierwszym celem dla zwyżek ponownie jest poziom 1237, a kolejnym, o ile wzrosty nabiorą dynamiki, stanie się poziom 1265.

Perspektywy rynku pozostają wzrostowe, dopóki cena utrzymuje się powyżej strefy 1205-1215. Z tego względu preferujemy kupno złota po ruchach spadkowych nie dalszych niż wspomniane wsparcie. Nie zwracamy uwagi na spadkową świecę pin bar z ubiegłego tygodnia, gdyż jej charakter jest przeciwny do kierunku trendu.

Prognoza zagrania: Zamierzamy czekać na wzrostowy sygnał price action powyżej strefy 1205-1215. Celem dla pozycji długich będą poziomy 1237 i potencjalnie 1265.

 

Złoto – warto szukać okazji w okolicy strefy 1205-1215

 

Dow Jones – czekamy na okazję do sprzedaży od oporu

Podsumowanie rynkowe: W przypadku indeksu Dow Jones widzimy coraz bardziej spadkowe nastroje po wyłamaniu wsparcia przy poziomie 25000. Istotny opór znajduje się na poziomie 25620, a istotne wsparcie na poziomie 23980.

Obecnie wydaje się, że rynek może pozostać bardzo zmienny, co oznacza możliwość gry po obu jego stronach (na spadki lub na wzrosty). Nie będziemy jednak decydować się na jakiekolwiek zagranie, dopóki nie zobaczymy jasnego sygnału price action.

W środku ostatniego tygodnia indeks wyłamał poziom 25000, schodząc poniżej dolnego ograniczenia świecy z długim dolnym cieniem, która utrzymywała rynek ponad wsparciem. Dalsze spadki wstrzymało jednak piątkowe odbicie i na wykresie pojawił się wzrostowy pin bar. Ten wzrostowy sygnał może oznaczać krótkoterminowe odbicie w stronę poziomu 25620.

Podczas gdy utrzymywana jest mocna dynamika spadków traderzy mogą szukać okacji do sprzedaży po ruchach wzrostowych, dopóki indeks utrzymuje się poniżej strefy 25000-25620. Celem jest ruch w kierunku 24500 i 23980.

Prognoza zagrania: Rozważamy sprzedaż po jakichkolwiek ruchach wzrostowych, dopóki indeks utrzymuje się poniżej strefy 25000-25620. Celujemy w ruch do poziomu 24500 lub nawet 23980.

 

Dow Jones – czekamy na okazję do sprzedaży od oporu

 

Czytaj także:

 

Nial Fuller: Weekly Forex Trade Ideas & Chart Analysis by Nial Fuller – Oct 29th to Nov 2nd, 2018

Tłumaczenie: Jakub Wilk

 

Wypróbuj pomysły tradingowe Niala Fullera u australijskiego brokera AxiTrader! 

Sprawdź

 

Materiał jest tłumaczeniem artykułu zamieszczonego na stronie internetowej learntotradethemarket.com i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk