• Sklep
  • Odbierz prezent
Kurs dolara, funta, euro, jena, franka oraz złotego - jesteśmy po wszystkich publikacjach. Podsumowanie środy

Kursy funta, dolara, euro, jena, franka oraz złotego w zasadzie bez echa przeszły środową sesję. Bez względu na odczyty makroekonomiczne widać było z przebiegu kolejnej sesji pierwszego tygodnia grudnia, że rynek czeka, ale na piątkowe dane NFP. W przypadku takich par walutowych jak funt przebieg sesji był identyczny jak w przypadku sesji wtorkowej. Kursy z jenem zareagowały zdecydowanie dynamiczniej. Sprawdźmy jak przebiegła sesja 5 grudnia na najważniejszych kursach walutowych.

 

Spread już od 0,0 pipsów

 

 SPRAWDŹ

 

Kurs euro nie zareagował na pozytywne odczyty

Środowa sesja dla kursu euro była wyjątkowo niemrawa. Kurs euro w stosunku do dolara EURUSD nieznacznie się poprawił, podobnie kurs euro do złotego EURPLN - tutaj zanotowaliśmy poprawę o zaledwie 0,5 grosza. To wszystko w obliczu pozytywnych danych. Poznaliśmy odczyty PMI dla sektora usługowego z Włoch, Francji, Hiszpanii oraz Niemiec. Wszędzie odnotowana została poprawa. O godzinie 11:00 poznaliśmy sprzedaż detaliczną dla strefy euro, w ujęciu miesięcznym jest poprawa, ale w przypadku zestawienia rocznego wygląda na to, że ciężko będzie zrealizować prognozy analityków.

 Kurs euro EURUSD do dolara oraz euro do złotego EURPLN

Kurs euro do złotego EURPLN oraz kurs euro do dolara EURUSD - brak rozstrzygnięć w trakcie pierwszych sesji grudnia pomimo pozytywnych danych fundamentalnych

 

Kurs funta jedną z najjaśniejszych walut sesji środowej

Na środowej sesji  podobnie jak dla gospodarek ze strefy euro tak i dla Wielkiej Brytanii opublikowany został wskaźnik PMI dla usług. Okazał się on zdecydowanie gorszy niż oczekiwali tego analitycy oraz gorszy niż w ubiegłym miesiącu. W rezultacie kurs funta w stosunku do większości walut umocnił się. Tak, dokładnie, w przypadku danych fundamentalnych ciężko oszacować czy dane, które zostaną opublikowane są już przez rynek zdyskontowane. W tym przypadku na sesji środowej po reakcji kursu funta możemy wnioskować, że rynek spodziewał się gorszego odczytu. Na ten moment pary walutowe z funtem brytyjskim odreagowały i oddaliły się od swoich poziomów wsparć, tak zrobił kurs funta do dolara GBPUSD oraz kurs funta do złotego GBPPLN.

 Kurs funta do dolara GBPUSD oraz kurs funta do złotego GBPPLN

Kurs funta do złotego GBPPLN oraz kurs funta do dolara GBPUSD - mało oczekiwana reakcja na negatywne odczyty z Wielkiej Brytanii

 

Kurs jena do dolara USDJPY - najmocniejsze odreagowanie

Najmocniejsze odreagowanie zanotował kurs jena do dolara USDJPY, w zasadzie jedyne dane, które mogły mieć wpływ na kurs jena pojawiły się na sesji amerykańskiej i dotyczyły bezpośrednio gospodarki Stanów Zjednoczonych. Tutaj nie było niczego co mogłoby spowodować większe ruchy. Kurs dolara umocnił się w stosunku do jena japońskiego o 45 pipsów i była to jedna z większych zmian kursów walut na środowej sesji.

 Kurs jena USDJPY

Kurs dolara do jena japońskiego USDJPY zanotował na tle innych par walutowych Forex mocną sesję

 

Kurs franka szwajcarskiego CHF  - niska zmienność

Jedyne co ciekawego można powiedzieć o środowej sesja na parach z frankiem szwajcarskim to, to że się odbyła. Niska zmienność, brak istotnych danych makroekonomicznych spowodowały, że kursy z frankiem szwajcarskim praktycznie się nie zmieniały. Ciężko wierzyć, że grudzień na parach z frankiem może przynieść większą zmienność. Dla kursu franka do złotego CHFPLN najbliższe wsparcie wynosi 3,77 i ciężko wierzyć w to, że walka o obronę tego poziomu będzie zacięta.

 Kurs franka do złotego CHFPLN

Kurs franka do złotego CHFPLN z zaznaczonym poziomem wsparcia                                                                                                                


Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk