• Odbierz prezent
Euro do dolara, dolar australijski do dolara, złoto i ropa - co nas czeka w kolejnych dniach?

Australijski ekspert analizy price action - Niall Fuller - analizuje potencjalne scenariusze dla rynków EUR/USD (euro dolar amerykański), AUD/USD (dolar australijski dolar amerykański), złota i ropy naftowej. Sprawdźmy co analiza price action mówi na temat krótkoterminowych perspektyw dla tych rynków.

Nial Fuller: Weekly Forex Trade Ideas & Chart Analysis by Nial Fuller – October 8th to 12th, 2018

 

Poniższe analizy bazują na wykresach uwzględniających nowojorski czas zamknięcia poszczególnych świec. Wszystkie poniższe wykresy dotyczą interwału D1, chyba, że w tekście zaznaczono, że jest inaczej.

 

Czytaj również: Kurs dolara reaguje na rekordowo niskie bezrobocie w USA

 

EUR/USD – kurs euro do dolara spada poniżej wsparcia i zmienia trend na spadkowy

Podsumowanie techniczneKurs euro do dolara amerykańskiego zatrzymał się na oporze 1,1800 i spadł poniżej wsparcia przy poziomie 1,1525 w bardzo spektakularny sposób.

Spadek kursu poniżej poziomów wsparcia 1,1615 i 1,1535 zainicjował krótkoterminowy impuls spadkowy, który może otworzyć rynkowi drogę do jeszcze silniejszych spadków w okolice ostatnich dołków przy poziomie 1,1298.

Prognoza zagrania: Zamierzamy trzymać się z boku do momentu, w którym analiza price action potwierdzi możliwość wejścia w rynek.

 

EUR/USD – kurs euro do dolara spada poniżej wsparcia i zmienia trend na spadkowy

 

AUD/USD – świeca pin bar wysyła kurs na nowe, wieloletnie minima

Podsumowanie techniczne: Długoterminowy trend spadkowy na rynku AUD/USD pozostaje aktualny, a najbliższe strefy oporu znajdują się na poziomach 0,7470 i 0,7320. Spodziewamy się, że notowania utrzymają się poniżej kluczowego oporu przy poziomie 0,7470.

We wcześniejszym komentarzu dotyczącym kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego wskazywaliśmy, że spadkowa świeca pin bar wyrysowała się poniżej oporu przy poziomie 0,7320. W dalszym ciągu preferujemy sprzedaż po jakichkolwiek ruchach wzrostowych, dopóki kurs utrzymuje się poniżej górnego ograniczenia tej świecy.

W przeciągu ostatnich 2 tygodni rynek kontynuował spadki od wspomnianej świecy pin bar, co ostatnio doprowadziło do zejścia poniżej wcześniejszych dołków przy poziomie 0,7080. W dalszym ciągu patrzymy na wszelkie ruchy wzrostowe jako okazję do sprzedaży, gdyż kurs spada przy wyraźnej dynamice.

Prognoza zagrania: Rozważamy krótką sprzedaż po jakichkolwiek ruchach wzrostowych, dopóki kurs znajduje się poniżej poziomów 0,7207 i 0,7320. Możemy także zaczekać na sygnał sprzedaży price action na interwale H4 lub D1.

 

AUD/USD – świeca pin bar wysyła kurs na nowe, wieloletnie minima

 

Złoto – spadkowe nastawienie dopóki cena utrzymuje się poniżej 1215 dolarów

Podsumowanie techniczne: Trend spadkowy na rynku złota pozostaje aktualny, a najbliższe opory zlokalizowane są w strefie 1205-1215 i na poziomie 1237.

We wcześniejszych komentarzach wskazywaliśmy, że cena utknęła poniżej oporu w strefie 1205-1215 i widzimy, że w ostatnich tygodniach notowania odbijały się od tej strefy. Na wykresie dziennym wyrysowało się kilka świec inside bar i jeśli ta struktura zostanie wyłamana, to będziemy spodziewać się znaczących spadków.

Wspomniana struktura inside bar została wyłamana, ale cena w dalszym ciągu utrzymuje się tuż pod poziomem 1215. Wciąż preferujemy grę po stronie niedźwiedzi – w okolicy poziomu 1215 możemy zdecydować się na wejście ‘z ręki’, lub poczekać na sygnał potwierdzający sprzedaż.

Prognoza zagrania: Rozważamy krótką sprzedaż po jakichkolwiek ruchach w górę, dopóki cena złota utrzymuje się później oporu 1215. Celujemy w ruch powrotny do okolic 1150-1160. Ruch w górę i zamknięcie świecy ponad poziomem 1215 zanegowałby scenariusz spadkowy.

 

Złoto – spadkowe nastawienie dopóki cena utrzymuje się poniżej 1215 dolarów

 

Ropa naftowa – wzrostowe perspektywy dopóki cena utrzymuje się powyżej poziomu 70,30

Podsumowanie techniczne:  W ostatnim czasie na rynku ropy naftowej doszło do mocnego wybicia w górę, z zamknięciem świecy ponad poziomem oporu 71,30. W ten sposób aktywowany został długoterminowy ruch z celem w okolicy 74,93.

W ostatnich komentarzach wskazywaliśmy, że na wykresie powstała formacja wielu świec inside bar, sugerująca potencjalne wybicie w górę. Rynek rzeczywiście ruszył w górę agresywnie po wyłamaniu tej formacji. W dalszym ciągu preferujemy kupno na dołkach, dopóki cena utrzymuje się powyżej strefy wsparcia, rozciągającej się od poziomu 70,30 do 71,30.

W konsekwencji wybicia wspomnianej formacji świecowej cena ruszyła mocno w górę, osiągając docelowy poziom 74,93. Nasze nastawienie co do preferencji tradingowych na rynku ropy naftowej nie zmieniło się.

Prognoza zagrania: Rozważamy kupno po jakichkolwiek ruchach spadkowych w okolice strefy wsparcia 70,30-71,30. Możemy także zaczekać na sygnał price action na wykresie dziennym, który potwierdziłby otwarcie pozycji długiej. Celem pozycji długich ponownie będzie poziom 74,93, oraz kontynuacja ruchu w górę.

 

Ropa naftowa – wzrostowe perspektywy dopóki cena utrzymuje się powyżej poziomu 70,30

 

Tłumaczenie: Jakub Wilk

 

Nial Fuller

Nial Fuller to australijski inwestor, autor książek oraz trener z ponad 16 letnim doświadczniem na rynkach walutowych. Wśród inwestorów uważany jest za specjalistę w dziedzinie analizy wykresów metodą Price Action. Nial Fuller wystartował ze swoim blogiem w 2008 roku, a obecnie śledzi go ponad 250 000 użytkowników.

 

Wypróbuj pomysły tradingowe Niala Fullera u australijskiego brokera AxiTrader! 

Sprawdź

 

Materiał jest tłumaczeniem artykułu zamieszczonego na stronie internetowej learntotradethemarket.com i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk