• Odbierz prezent
Kurs dolara, euro, funta czy franka? Sprawdzamy która waluta zaliczyła prawie 9 groszowy rollercoaster!

Spójrzmy na ostatnie podsumowanie ruchów cenowych głównych kursów walut - euro EUR, dolara USD, funta GBP i franka CHF do polskiego złotego PLN w listopadzie. Sprawdzamy jak wyglądał na rynku walutowym ostatni tydzień handlowy!

Weź udział w darmowym kursie inwestycyjnym z Dawidem Augustynem

 BIORĘ UDZIAŁ

 

Kurs dolara do złotego USDPLN

Kurs dolara do złotego USDPLN w kończącym się tygodniu otworzył się ceną 3,7839, a zamknął 3,7907. Poziom maksymalny i minimalny jaki udało się osiągnąć kursowi dolara to odpowiednio 3,8129 oraz 3,7586. Maksymalne odchylenie kursu dolara wyniosło więc niecałe 6 groszy.

Cena otwarcia, zamknięcia, makymalna oraz minimalna kursu dolara do złotego USDPLN w minionym tygodniu
Cena otwarcia, zamknięcia, makymalna oraz minimalna

kursu dolara do złotego USDPLN w minionym tygodniu

Zobaczmy jeszcze na wykres kursu dolara. Dwa dni temu sygnalizowaliśmy, że widzimy tworzenie się formacji klasycznej trójkąta symetrycznego i rzeczywiście cenie dolara udało się odbić od dolnego ramienia tej formacji. Górne ograniczenie dla kursu dolara przebiega w okolicy 3,81-3,82. Tam oczekujemy pojawienia się ewentualnej mocnej podaży. W związku z faktem, że formacja trójkąta nie pojawiła się w mocnym trendzie wzrostowym niekoniecznie wybicie z niej musi nastąpić zgodnie z kierunkiem trendu. Przy odrobinie szczęścia rozstrzygnięcie się co do dalszego kierunku ruchu kursu dolara będzie mialo miejsce w najbliższym tygodniu.

Wykre dzienny kursu dolara do złotego USDPLN
Wykre dzienny kursu dolara do złotego USDPLN

Kurs euro do złotego EURPLN

Kurs euro otworzył się notowaniami 4,2895, a zakończył 4,2914 w minionym tygodniu. Kurs maksymalny i minimalny jaki udało się osiągnąć walucie euro to odpowiednio 4,2994 oraz 4,2779. Maksymalne odchylenie się kursu euro do złotego wyniosło więc delikatnie ponad 2 grosze.

Cena otwarcia, zamknięcia, makymalna oraz minimalna kursu euro do złotego EURPLN w minionym tygodniu
Cena otwarcia, zamknięcia, makymalna oraz minimalna
kursu euro do złotego EURPLN w minionym tygodniu

Przejdźmy teraz do wykres kursu euro. Praktycznie  od połowy tego roku kurs euro porusza się w kanale 10-groszowym. Można więc twierdzić, że kurs euro do złotego zachowuje się nadzwyczaj stabilnie. Sytuacja wygląda jeszcze stabilniej w ostatni 3 miesiącach, gdzie kanał horyzontalny kursu euro wynosi zaledwie około 7 groszy. Obecne mocne wsparcia dla kursu euro to okolice 4,27.

 

Wykres dzienny kursu euro do złotego EURPLN
Wykres dzienny kursu euro do złotego EURPLN

Kurs funta do złotego GBPPLN

Kurs funta do złotego w ostatnim tygodniu listopada otworzył się ceną 4,8454, a zamknął na poziomie 4,8293. Maksymalny oraz minimalny kurs funta jaki dalo się zaobserwować w minionym tygodniu to odpowiednio 4,8714 oraz 4,7982. Maksymalne wahania kursu funta wyniosły więc niecał 8,5 grosza.

Cena otwarcia, zamknięcia, makymalna oraz minimalna kursu funta do złotego GBPPLN w minionym tygodniu
Cena otwarcia, zamknięcia, makymalna oraz minimalna

kursu funta do złotego GBPPLN w minionym tygodniu

Wykres kursu funta do złotego GBPPLN jest mocno poszarpany. Ostatnie skrajne poziomy od jakich odbijał się funt do złotego to 4,956 oraz 4,7963. W najbliższym czasie będziemy spodziewać się dalej dużej zmienności w związku z zawirowaniami Brexitowymi.

Wykres dzienny kursu funta do złotego GBPPLN
Wykres dzienny kursu funta do złotego GBPPLN

Kurs franka do złotego CHFPLN

Kurs franka do złotego w minionym tygodniu otworzył się notowaniami 3,7915, a zakończył 3,7941. Poziom maksymalny oraz minimalny kursu franka w kończącym się tygodniu to 3,8142 oraz 3,7716. Wahania kursu franka wyniosły niecałe 4,5 grosza.

Cena otwarcia, zamknięcia, makymalna oraz minimalna kursu franka do złotego w minionym tyogdniu
Cena otwarcia, zamknięcia, makymalna oraz minimalna
kursu franka do złotego w minionym tyogdniu

Na wykresie sytuacja techniczna kurs franka wydaje się być oczywista. Poziom overbalance 3,72 nie został przebity od czerwca tego roku. Trend wzrostowy kursu franka zwolnił, jesteśmy aktualnie w strefie konsolidacji rozciągającej się między 3,72-3,86.

Wykres dzienny kursu franka do złotego CHFPLN
Wykres dzienny kursu franka do złotego CHFPLN

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk