• Odbierz prezent
Kurs dolara do złotego w górę. Euro i frank też zyskują. Kurs funta dalej przygniata złotówkę

Jak kształtują się kursy głównych walut w stosunku do złotego? Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta w poniedziałek wieczorem?

 

Kurs euro wobec złotówki

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) dzisiaj lekko się umocnił. W ciągu dnia za jedno euro najmniej płaciliśmy 4,5296 zł, a najwięcej 4,5661 zł. W tym momencie jedno euro kosztuje 4,5417 zł.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN 

 

Kurs franka do złotego

Kurs franka w stosunku do złotego (CHF/PLN) też dzisiaj powędrował do góry. Najmniej za jednego franka dzisiaj płaciliśmy 4,2766 zł, a najwięcej 4,3258 zł. W tej chwili za jednego franka musimy zapłacić 4,2901 zł.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs dolara wobec polskiej waluty

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) dzisiaj mocno zyskuje. Jeszcze nad ranem kurs USD/PLN wynosił 4,07 zł, jednak w ciągu dnia szedł systematycznie do góry, osiągając maksimum w okolicach 4,14 zł. O godzinie 16 podano korzystne dane z amerykańskiego rynku. W lutym indeks podpisanych umów kupna domów wzrósł o 2,4% m/m wobec oczekiwanego spadku o 1%.W tym momencie za jednego dolara musimy zapłacić 4,1220 zł. 

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich dolarów, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego. 

 

Kurs funta do złotego

W ślady pozostałych walut powędrował też funt, który dzisiaj znacząco się umocnił. Jeszcze rano za jednego funta płaciliśmy 5,0492 zł. W ciągu dnia kurs GBP/PLN osiągnął szczyt na poziomie 5,1389 zł. W tym momencie za jednego funta płacimy 5,1021 zł.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk