• Odbierz prezent
Kurs dolara do złotego (USD/PLN) zanurkował! Polski złoty zyskuje. Ile zapłacimy za euro, dolara, franka i funta na rynku Forex we wtorek po południu?

We wtorek poznaliśmy dane dotyczące inflacji w Niemczech i Szwajcarii, a także nastrojów konsumenckich w Niemczech oraz całej Strefie Euro. Polski złoty (PLN) lekko zyskuje względem głównych walut. Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka czy funta?

 

We wtorek rano poznaliśmy dane z Niemiec i Szwajcarii, dotyczące inflacji. Wskaźnik CPI w Niemczech w grudniu wyniósł 0,5% m/m, co było zgodne z oczekiwaniami rynku. Poprzedni odczyt wynosił -0,8%. Wskaźnik cen dóbr produkcyjnych (PPI) w Szwajcarii w grudniu wyniósł 0,5% m/m. Poprzedni odczyt wynosił -0,1%. O godzinie 11 poznaliśmy dane dotyczące nastrojów ekonomicznych. Nastroje ekonomiczne w Niemczech w styczniu wypadły lepiej niż się spodziewano. Główny wskaźnik Nastroju Ekonomicznego ZEW wyniósł 61,8 pkt wobec prognozy 60 pkt. Indeks ZEW w Strefie Euro wypadł lepiej od poprzedniego odczytu. Wyniósł 58,3 pkt. Poprzedni odczyt wynosił 54,4 pkt.

 

Kurs dolara do polskiego złotego (USD/PLN)

We wtorek polski złoty zyskuje względem wszystkich głównych walut, a najmocniej względem dolara. Za jednego dolara najwięcej płacono 3,7579 zł w godzinach nocnych. Po godzinie 17 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,7341, co stanowi dzisiejsze minimum. Tym samym dolar traci 0,53% względem polskiej waluty.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN 

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Funt brytyjski też lekko się osłabia względem polskiego złotego. Za funta najwięcej płacono 5,1032 zł w godzinach nocnych, a najmniej 5,0816 zł po godzinie 9. Po godzinie 17 kurs funta do złotego (GBP/PLN) jest notowany na minusie o 0,30% względem wczorajszego poziomu zamknięcia i wynosi 5,0841 zł.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs franka względem polskiej waluty (CHF/PLN)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku franka szwajcarskiego. Po godzinie 17 kurs franka do złotego (CHF/PLN) znajduje się na minusie o 0,25% względem poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 4,2043 zł. Frank najwięcej kosztował 4,2177 zł w godzinach nocnych, a najmniej 4,2007 zł przed godziną 8 rano.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs euro wobec złotego (EUR/PLN)

Po godzinie 17 kurs euro do złotego (EUR/PLN) jest notowany na niemal symbolicznym minusie o 0,12% względem poprzedniego poziomu odniesienia. W tej chwili euro kosztuje 4,5287 zł. Za jedno euro najmniej płacono 4,5259 zł nad ranem, a najwięcej 4,5385 zł około godziny 13.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN 

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje funty, dolary lub franki - koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

 

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk