• Sklep
  • Odbierz prezent
Kurs dolara do złotego USD/PLN wraca do wzrostów za euro i funtem. 7,5 grosza w górę w zeszłym tygodniu!

Witamy Cię w cyklu tygodniowym poświęconym krótkim zestawieniom dotyczącym głównych kursów walutowych dolara, euro, funta i franka. W tym artykule podsumujmy w kilku zdaniach jak kształtował się zeszły tydzień pary walutowej dolar do złotego USD/PLN.

Chcesz zarabiać na swoich analizach, ideach, komentarzach? 

SPRAWDŹ

Wahania kursu dolara do złotego USD/PLN

Kurs dolara do złotego otworzył się ceną 3,7942 w minionym tygodniu, a zamknął na poziomie 3,7979 złotego. Maksymalna cena jaką udało się osiągnąć sprzedając dolara amerykańskiego w zakończonym już tygodniu to 3,8137, a odpowiednio minimalny kurs dolara w tym samym okresie to 3,7390.

Cena otwarcia zamknięcia minimalna oraz maksymalna kursu dolara do złotego USD/PLN
Cena otwarcia zamknięcia minimalna oraz maksymalna kursu dolara do złotego USD/PLN

Kurs dolara do złotego USD/PLN na wykresie

Trzeba przynać, że na rynku walutowym to był burzliwy tydzień, gdzie mieliśmy spore wahania kursów walut euro, funta, franka i przede wszystkim dolara amerykańskiego. Maksymalne wahania jakie zostały zauważone na wykresie dolara to około 7,5 grosza, tak więc nie tak mało.

Bardzo ciekawie prezentuje się sytuacja na wykresie dziennym kursu dolara. Cena tej pary walutowej po bardzo dynamicznych spadkach wróciła niespodziewanie z powrotem do wzrostowej linii trendu (pomarańczowa linia na wykresie). Tutaj będzie rozgrywać się dalsza walka. Z punku widzenia analityka technicznego doszliśmy do ważnego poziomu, gdzie jest duże prawdopodobieństwo wystąpienia ruchu spadkowego. Ale czy tak będzie? Wszystko okaże się już w najbliższych dniach!

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN na interwale dziennym
Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN na interwale dziennym

 

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Julia Zagórska

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego i Akademii Górniczo-Hutniczej. Głównie zajmuje się analizą wpływu wydarzeń makroekonomicznych na sytuację na rynku. Aktywny trader Forex od 2013 roku. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk