• Odbierz prezent
Kurs dolara do złotego (USD/PLN) w dół. Polski złoty lekko zyskuje. Kursy walut (USD, EUR, CHF, GBP) na rynku Forex w poniedziałek

Jak kształtują się kursy walut w poniedziałek w godzinach popołudniowych? Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta?

 

W poniedziałek o godzinie 10 poznaliśmy dane z polskiej gospodarki. PKB w ujęciu kwartalnym wzrósł o 7,9% wobec prognozy wzrostu o 7,7%. W ujęciu rocznym spadek PKB wyniósł 1,5%.

 

Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

Po godzinie 16 kurs euro do złotego (EUR/PLN) jest notowany na lekkim minusie o 0,13% względem piątkowego poziomu zamknięcia. W tym momencie euro kosztuje 4,4797 zł. Najwięcej za jedno euro płacono 4,4905 zł w godzinach nocnych, a najmniej 4,4680 zł po godzinie 12 w południe.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka względem polskiej waluty (CHF/PLN)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku franka szwajcarskiego. Po godzinie 16 kurs franka do złotego (CHF/PLN) jest notowany na lekkim minusie o 0,35% względem poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 4,1309 zł. Frank najwięcej kosztował 4,1531 zł w godzinach porannych, a najmniej 4,1223 zł przed godziną 14.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Najmocniej względem polskiego złotego traci dzisiaj dolar. Najwięcej za jednego dolara płacono 3,7516 zł w godzinach nocnych, a najmniej 3,7265 zł po godzinie 12. Po godzinie 16 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,7322 zł, co stanowi spadek o 0,48%.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs funta względem polskiej waluty (GBP/PLN)

Po godzinie 16 kurs funta do złotego (GBP/PLN) oscyluje w okolicach poprzedniego poziomu odniesienia. W tym momencie funt kosztuje 4,9927 zł. Najwięcej za funta płacono 5,0055 zł w godzinach porannych, a najmniej 4,9688 zł około godziny 12.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje waluty, koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

 
 

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk