• Odbierz prezent
Kurs dolara do złotego (USD/PLN) najwyżej od października. Funt powyżej 5,13 zł. Frank nad 4,02 PLN

Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi lekki „powiew optymizmu”, po tym jak dane z Chin wskazały na najniższy przyrost zachorowań wirusem od 29/01. Eurodolar spadł poniżej 1,08 USD. Złoty znajduje się pod lekką presją (głównie wobec dolara). Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2715 zł wynosi kurs euro EUR/PLN, 3,9576 złotego kurs dolara USD/PLN, 4,0246 zł kurs franka CHF/PLN i 5,1376 złotego kurs funta GBP/PLN. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,165% w przypadku obligacji 10-letnich.

Efekt Apple

Ostatnie godziny rynkach przyniosły zdyskontowanie „efektu Apple'a” po tym jak Chiny poinformowały o najniższym wzroście zachorowań od 29/01. Dodatkowo spekuluje się o wsparciu rynków ze strony PBOC czy też bezpośrednio rządowym w branże najmocniej dotknięte (m.in. linie lotnicze). Kurs dolara do jena USD/JPY powróciły do okolic 111 JPY, co sugeruje możliwe podbicie układów risk-on w trakcie sesji w Europie. Główna para walutowa pozostaje poniżej 1,08 USD, gdzie znalazła się po wczorajszym, słabym wskazaniu niemieckiego indeksu ZEW. Rynek „gra” pod potencjalnie dalsze luzowanie ze strony EBC. Lokalnie obserwujemy podbicie presji podażowej wokół PLN – główny ruch widoczny jest wobec dolara, gdzie kwotowania testują 3,9520 PLN. Z jednej strony ciąży mocniejszy dolar (na większości walut EM), z drugiej ostatnie dane makro wskazują na potencjalne spowolnienie przy wyraźnie wyższej inflacji.

Co wydarzy się podczas dzisiejszej sesji?

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane dot. zatrudnienia i wynagrodzeń za styczeń. Rynek oczekuje dynamiki na poziomie 6,7% i 2,0%. Ponadto GUS poda informacje dot. koniunktury konsumenckiej w lutym. Globalny kalendarz makro zawiera popołudniowy pakiet danych z USA (m.in. PPI, minutes FED).

Z rynkowego punktu widzenia kursu euro do złotego EUR/PLN pozostaje w sporej odległości od najbliższego oporu na 4,28 PLN. Kurs dolara do złotego USD/PLN podbił do najwyższego punktu od października 2019r. Znajdujemy się już w potencjalnej strefie podaży 3,9778-3,9410 PLN.

 

 

 

Nota prawna

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Konrad Ryczko

Makler Papierów WartościowychWydział Analiz RynkowychDom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk