• Odbierz prezent
Kurs dolara do złotego (USD/PLN) mocno w górę, euro (EUR) i frank (CHF) też zyskują. Funt (GBP/PLN) czerwonym światełkiem

W poniedziałek złoty traci względem euro, franka i dolara. Zyskuje natomiast względem funta brytyjskiego. Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta w poniedziałek po południu?

 

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

W poniedziałek najmocniej względem polskiej waluty zyskuje dolar. Po godzinie 16 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,6841 zł, co stanowi wzrost o 0,86% względem piątkowego poziomu zamknięcia. Za jednego dolara najmniej płacono 3,6601 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 3,7298 zł przed południem.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs euro względem polskiej waluty (EUR/PLN)

Euro też dzisiaj zyskuje względem złotego. Za jedno euro najmniej płacono 4,4766 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 4,5252 zł przed godziną 12. Po godzinie 16 kurs euro do złotego wynosi 4,4979 zł, co stanowi wzrost o 0,57% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Po godzinie 16 kurs franka do złotego (CHF/PLN) jest notowany na plusie o 0,40% względem poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 4,1487 zł. Frank najmniej kosztował 4,1366 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 4,1839 zł do południa.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs funta wobec polskiej waluty (GBP/PLN)

Jedynie funt traci dzisiaj względem polskiej waluty. Za jednego funta najwięcej płacono 4,9327 zł około godziny 14, a najmniej 4,8923 zł przed godziną 16. Po godzinie 16 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 4,9010 zł, co stanowi spadek o 0,60% względem piątkowego poziomu zamknięcia. Kursowi funta nie sprzyjają informacje dotyczące nowej odmiany koronawirusa w Wielkiej Brytanii i obawy dotyczące związanych z nią obostrzeń na gospodarkę.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje waluty, koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

 

Notowania: GBPPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk