• Odbierz prezent
Kurs dolara do złotego (USD/PLN) lekko zniżkuje. Ile złotych zapłacimy za euro, franka i funta w czwartek po południu?

Czwartek obfitował w liczne dane z poszczególnych gospodarek. Jak kształtują się kursy walut? Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta po południu?

 

O godzinie 9.30 ogłoszono decyzję w sprawie stóp procentowych w Szwajcarii. Pozostały one na niezmienionym poziomie -0,75% zgodnie z oczekiwaniami rynku.

O godzinie 10 podano lepsze od oczekiwań dane z polskiego rynku pracy. Płace w sektorze korporacyjnym w listopadzie wzrosły o 4,9% r/r wobec prognozy wzrostu o 4,7%. Zatrudnienie w listopadzie spadło o 1,2% w ujęciu rocznym, co jest jednak lepszym wynikiem od prognozy zakładającej spadek o 1,5%.

O godzinie 13 ogłoszono decyzję dotyczącą stóp procentowych w Wielkiej Brytanii. Pozostały one na niezmienionym poziomie 0,10%. Wartość programu QE wyniesie 875 mld wobec prognozowanych 825 mld.

O godzinie 14.30 tradycyjnie napłynęły dane z USA. Dane dotyczące rynku nieruchomości w listopadzie wypadły lepiej od oczekiwań. O tej samej godzinie podano dane z rynku pracy. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych okazała się niższa niż się spodziewano i wyniosła 5,508 mln wobec prognozy 5,598 mln. Liczba zadeklarowanych nowych bezrobotnych była natomiast wyższa niż oczekiwano i wyniosła 885 tys. wobec prognozy 800 tys. Wskaźnik przemysłowy wg Fed z Filadelfii w grudniu wypadł znacznie słabiej od oczekiwań i wyniósł 11,1 pkt wobec prognozy 20 pkt.

 

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Dolar dzisiaj lekko traci względem polskiego złotego. Za dolara najwięcej płacono 3,6412 zł w godzinach nocnych, a najmniej 3,6187 zł po godzinie 8. Po godzinie 16 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,6314, co stanowi spadek o 0,47% względem wczorajszego poziomu zamknięcia.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs franka względem polskiej waluty (CHF/PLN)

Po godzinie 16 kurs franka do złotego (CHF/PLN) jest notowany na minusie o 0,33% względem poprzedniego poziomu odniesienia. W tym momencie frank kosztuje 4,0969 zł. Za franka najwięcej płacono 4,1121 zł w godzinach nocnych, a najmniej 4,0938 zł około godziny 15.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) natomiast znajduje się na symbolicznym plusie o 0,14% względem poprzedniego poziomu odniesienia i w tej chwili wynosi 4,92 zł. Funt najmniej kosztował 4,9105 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 4,9462 zł po godzinie 12.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs euro wobec polskiej waluty (EUR/PLN)

Po godzinie 16 kurs euro do złotego (EUR/PLN) oscyluje w okolicach poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 4,4377 zł. Za jedno euro najmniej płacono 4,4282 zł po godzinie 8, a najwięcej 4,4444 zł przed godziną 14.

Wykres kursu do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje waluty, koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk