• Odbierz prezent
Kurs dolara do złotego (USD/PLN) dalej rośnie. Frank (CHF) też zyskuje. Co z kursami euro i funta?

Jak kształtują się kursy walut na rynku Forex przed weekendem? Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta?

 

W piątek o godzinie 8 napłynęły słabsze od oczekiwań dane z Wielkiej Brytanii, dotyczące produkcji przemysłowej za listopad.

O godzinie 10 poznaliśmy dane z polskiej gospodarki dotyczące inflacji. Wskaźnik CPI wzrósł o 0,1% w ujęciu miesięcznym. W ujęciu rocznym inflacja wyniosła 2,4%.

W godzinach popołudniowych napłynęły liczne dane z USA. W grudniu zarówno sprzedaż detaliczna, wskaźnik produkcyjny dla Nowego Jorku, jak i nastroje konsumentów wypadły słabiej od oczekiwań. Lepiej niż się spodziewano wypadła natomiast produkcja przemysłowa. Słabe dane nie przeszkadzają jednak rosnąć kursowi amerykańskiej waluty.

 

Kurs dolara do polskiego złotego (USD/PLN)

W piątek kurs dolara (USD) systematycznie pnie się w górę względem polskiego złotego (PLN). Dolar najmniej kosztował 3,7358 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 3,7617 zł po godzinie 16. Po godzinie 17 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,7543 zł, co stanowi wzrost o 0,47% względem wczorajszego poziomu zamknięcia.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Frank szwajcarski też umacnia się dzisiaj względem polskiej waluty. Za franka najmniej płacono 4,2064 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 4,2283 zł po godzinie 16. Po godzinie 17 kurs franka do złotego (CHF/PLN) jest notowany na plusie o 0,32% względem wczorajszego poziomu zamknięcia i wynosi 4,2205 zł.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs funta względem polskiej waluty (GBP/PLN)

Funt brytyjski (GBP) natomiast osłabia się dzisiaj względem polskiego złotego. Za jednego funta najwięcej płacono 5,1276 zł około godziny 9, a najmniej 5,0947 zł około godziny 14. Po godzinie 17 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 5,0981 zł, co stanowi spadek o 0,31% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

Po godzinie 17 kurs euro do złotego (EUR/PLN) oscyluje w okolicach poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 4,5393 zł. Za jedno euro najwięcej płacono 4,5509 zł przed godziną 10, a najmniej 4,5362 zł około godziny 14.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

 Jeżeli chcesz wymienić swoje funty, dolary, franki lub inne waluty - koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk