• Sklep
  • Odbierz prezent
Kurs dolara do złotego USD/PLN buduje dwie potężne wieże. Takiej precyzji euro, funt i frank mogą tylko pozazdrościć!

Kilka dni temu zrobiliśmy sobie krótkie podsumowanie kursu euro do złotego EUR/PLN oraz kurs funta do złotego GBP/PLN z perspektywy interwałów tygodniowego, dziennego i jedno godzinnego. Przyglądnijmy się dzisiaj jak wygląda sytuacja z perspektywy wielointerwałowej na kursie dolara do złotego USD/PLN!

 

Dołącz do społeczności, która płaci za publikowanie i komentowanie Twoich analiz i treści!

SPRAWDŹ

 

Kurs dolara do złotego USD/PLN z perspektywy tygodniowej

Z perspektywy tygodniowej na wykresie kursu dolara widać od początku 2017r. respektowanie bardzo dobrze średniej kroczącej przez omawiany kurs dolara USD/PLN. Średnia krocząca została na poniższy wykresie zaznaczona ciągłą czerwoną linią. W 2017r oraz na przełomie 2017-2018 kurs dolara znajdował się cały czas poniżej średniej, a dopiero mocne przebicie na początku 2018 zaowocowało zmianą trendu. Aktualnie widzimy, że kurs dolara próbuje naruszyć omawianą linię, jednak póki co cały czas wraca ponad nią. Dlatego w tym przypadku oceniamy, że szansa na dalsze wzrosty jest jak najbardziej. Ważnym oporem, o którym należy wspomnieć jest 3,855, który dotychczas nie zdołał być efektywnie przebity. Jeżeli trend wzrostowy ma zostać utrzymany wówczas poziom 3,855 musi zostać przebity w niedalekiej przyszłości.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN na interwale tygodniowym
Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale tygodniowym

Kurs dolara do złotego na wykresie dziennym

Kurs dolara USD/PLN z perspektywy dziennej wygląda podobnie, czyli pro wzrostowo. Jest jednak jedno ale. Na wykresie widzimy duży trójkąt zwyżkujący i dopiero jego przebicie w górę może zaowocować dalszymi wzrostami. Póki co, jesteśmy przy dolnym ograniczeniu trójkąta, co może zakończyć się dalszymi spadkami, ponieważ... przejdźmy więc na interwał H1, tam wszystko się rozjaśni.

Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale dziennym
Wykres kursu dolara do złotego na interwale dziennym

Kurs dolara do złotego USD/PLN na interwale H1

Kurs dolara na wykresie z interwału H1 wyrysował perfekcyjnie dwie wieże. Pierwsza powstała w połowie lutego, a druga na początkut tego miesiąca. Imponujące jest to jak w punkt została stworzona druga wieża. Była to identyczna cena co szyczyt z połowy lutego. Wymowy tych dwóch szczytów jest spadkowa, dlatego po przebiciu okolic 3,78-3,79 będziemy mogli prawdopodobnie spodziewać się dalszych spadków.

Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale H1
Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN na interwale H1

Podsumujmy krótko nasze trzy analizy. Na interwale tygodniowym i dziennym kurs dolara wygląda raczej na wzrosty. Jednak schodząc na interwał H1 już nie jesteśmy takimi optymistami, Tutaj sentyment jest bardziej spadkowy.

 

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Julia Zagórska

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego i Akademii Górniczo-Hutniczej. Głównie zajmuje się analizą wpływu wydarzeń makroekonomicznych na sytuację na rynku. Aktywny trader Forex od 2013 roku. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk