• Sklep
  • Odbierz prezent
Kurs dolara do reala brazylijskiego USDBRL w ważnym punkcie. Wykres tygodnia

Kurs dolara do brazylijskiego reala spada już od połowy września, kiedy to sondaże zaczęły bardziej faworyzować prawicowego kandydata Jair’a Bolsonaro w wyborach prezydenckich.

Kiedy zdobył on większe, niż sądzono poparcie w pierwszej turze, pozwoliło to na kontynuację spadków po złamaniu ważnego wsparcia przy 3,9350. Ostatecznie kurs dolara do reala brazylijskiego USDBRL całkowicie wymazał sierpniowy wzrost, który był napędzany negatywnymi nastrojami wokół rynków wschodzących (w pierwszej połowie sierpnia mieliśmy kryzys walutowy w Turcji).


Magazyn: Manipulacje na giełdzie

Manipulacje na giełdzie
W tym wydaniu m.in. szczery wywiad o spekulacji z osobą, która nielegalnie zarządzała kapitałem. Poruszamy tematy kryzysów finansowych oraz manipulacji na rynkach. Zamów już teraz wydanie 15 magazyn FXMAG. 
Czytaj

Druga tura wyborów prezydenckich

przypada na najbliższą niedzielę 28 października. Faworytem sondaży jest Jair Bolsonaro – o tym wiadomo od pewnego czasu. Tymczasem real, obok tureckiej liry zyskał w październiku wobec dolara na przekór globalnym tendencjom, w tym pogarszającym się nastrojom wokół rynków wschodzących. Pytanie, zatem jakie nowe argumenty dostaną po niedzieli inwestorzy, aby kontynuować zwyżki reala.

Wykres dzienny kursu dolara do reala brazylijskiego
Wykres dzienny kursu dolara do reala brazylijskiego

Na dziennym wykresie kursu dolara do reala brazylijskiego USDBRL widać szereg dywergencji z kursem, które mogą sugerować pojawienie się korekty wzrostowej (lub powrót do długoterminowego trendu wzrostowego).Tym samym naruszenie wsparcia przy 3,66 w poniedziałkowy poranek, niekonieczne może okazać się trwałe.

Nota prawna

Czytaj także: O wiele większą uwagę przyciągnie euro, a w połowie miesiąca nasili się wątek funta. Co przyniesie listopad?

Październik przyniósł zwycięstwo dolara, co wpłynęło na wiele rynkowych relacji, nie tylko na rynkach walut. Niepewność nie przyciąga, a tak można scharakteryzować to co działo się wokół euro, funta, czy też walut Antypodów. Tymczasem dane makroekonomiczne z USA nadmiernie nie rozczarowywały (po.. Czytaj
O wiele większą uwagę przyciągnie euro, a w połowie miesiąca nasili się wątek funta. Co przyniesie listopad?

 

Notowania: USDBRL

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDBRL/

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk