• Odbierz prezent
Kurs dolara do polskiego złotego (USD/PLN) poniżej poziomu oporu

Przez ostatnie miesiące kurs dolara do złotego (USD/PLN) zyskiwał na wartości, czyli rosły notowania dolara amerykańskiego względem polskiej złotówki. W dniu 1 października kurs osiągnął szczyt na poziomie 4,024 zotego. Tak wysoki poziom był ostatnio widziany w kwietniu 2017. Pułap cenowy 4,00 jest to okrągły poziom i dlatego też może być postrzegany jako poziom oporu.

Pierwszego październka,

dzień zakończył się czerwonym Pin Bar, co oznacza iż pod koniec dnia liczba sprzedających zyskała przewagę. Na ten moment także na wykresie tygodniowym jest czerwono, lecz przed nami jeszcze ważne dane makro ekonomiczne, mianowicie przemówienie przewodniczący Rezerwy Federalnej Chair Jerome Powell. Także świeca tygodniowa, może jeszcze ulec zmianie.

Dzienny wykres kursu dolara do złotego (USD/PLN)

Dolar do Złotego, poniżej poziomu oporu - 1

Tygodniowy wykres kursu dolara do złotego (USD/PLN)

Dolar do Złotego, poniżej poziomu oporu - 2

Anna Dąbrowska – Head of Poland – DIF BROKER

Klauzula

Żadna z informacji zawartych w niniejszym dokumencie nie stanowi oferty zakupu lub sprzedazy instrumentu finansowego ani dokonywania jakichkolwiek inwestycji. Wszystkie wyrażone opinii mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Wszelkie opinie są osobiste dla autora i nie odzwierciedlają opinii DIF Broker Sociedade Financeira de Corretagem S.A. DIF Broker nie bierze pod uwage celów osobistych inwestycji ani sytuacji finansowej i nie sklada żadnych oświadczeń ani nie ponosi odpowiedzialności za dokladność lub kompletność informacji, ani za jakiekolwiek straty wynikajace z inwestycji opartych na tym artykule lub innych informacjach dostarczonych przez jakiegokolwiek pracownika DIF Broker Sociedade Financiera de Corretagem SA, strony trzeciej lub w inny sposób. Dotychczasowe rezultaty nie mogą stanowić gwarancji, przyszlych wyników.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Anna Dąbrowska

Head of Poland w domu maklerskim DIF Broker S.A. Expert od analizy punktowo-symbolicznej, absolwentka licznych szkoleń z zakresu analizy technicznej organizowanych przez grupę NASDAQ. Preferuje inwestycje długoterminowe z wykorzystaniem instrumentów głównie z giełd amerykańskich. Abslowentka Uniwersytetu Gdańskiego z zakresu Finansów i Bankowości.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk