• Odbierz prezent
Kurs dolara do korony szwedzkiej (USD/SEK). Skandynawska waluta na rozdrożu

Na dziennym wykresie kursu dolara do korony szwedzkiej (USD/SEK) skrzyżowały się dwie średnie kroczące. Pierwsza szybsza MA50 przecięła od gór wolniejsza MA200. Taki sygnał pojawia się bardzo rzadko i warto traktować go poważnie. Jakość nie zawsze idzie w parze z ilością. Toteż należy dodać, że w przypadku ruchów bocznych „krzyż śmierci”, bo taką nazwę nosi ten układ, może być informacją przecenianą.

Ostatnie dni upłynęły pod dyktando posiadaczy długich pozycji.

Tym samym w całości została wypełniona przestrzeń ograniczona zewnętrznymi

Wideo: Wstęga Bollingera

Wstęga Bollingera FXMAG forex kurs dolara do korony szwedzkiej (usd/sek). skandynawska waluta na rozdrożu usdsek american dollar to swedish krona usd  fibonacci  podaż  dywergencje  pe  wykres  kurs dolara  korona szwedzka  usdsek  kursy walut  wstęga bollingera 1
Podczas tego nagrania dowiesz się: - Co to jest wstęga Bollingera? - Jak skonstruowana jest Wstęga Bollingera? - Rodzaje linii wewnątrz Bollingera? - Ustawienia Wstęgi Bollingera - Sygnały płynące ze Wstęg Bollingera
Oglądaj
.

Wczorajszy szczyt znajdujący się w zielonej strefie 9,5300 znajduje swoje potwierdzenie w ograniczeniach płynących z mierzeń Fibonacciego. Pierwszym z nich jest mierzenie kierunkowe o wartości 100%. Sugeruje ono, że bieżące wzrosty wartości USD mogą być korektą, gdyż mają tą sama długość co bliźniaczy ruch z pierwszej połowy listopada. Jednocześnie opór 0,95300 to połowa impulsu spadkowego rozpoczętego szczytem 0,9750.

MACD próbuje przełamać wartość zero, aby potwierdzić ostatnie wzrosty.

Miałyby one większe znaczenie, jeżeli uwzględnimy pozytywna dywergencje na tym oscylatorze. Wariant wzrostowy należy uzależnić od poziomu 9,4500. Do niedawna był to lokalny opór. Jeżeli podaż nie zdoła przełamać tego poziomu, to zamieni się on we wsparcie , które podda pod weryfikacje ostatni szczyt.

Podsumowując, aby SEK zyskiwał na wartości zgodnie z tendencją rozpoczętą w październiku 2018, to musi przełamać żółtą strefę 9,4500. Jeżeli to nie nastąpi w najbliższych dniach, to białe świece mogą na dłużej zagościć na tym wykresie.

Korona szwedzka na rozdrożu - 1

Notowania: USDSEK

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDSEK/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk