• Sklep
  • Odbierz prezent
Kurs dolara do jena załamuje tendencję wzrostową. Analiza USD/JPY z perspektywy metodologii Overbalance
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląa sytuacja techniczna naa parze USD/JPY

W ostatnim tygodniu na kursie dolara do jena japońskiego USD/JPY doszło do zanegowania średnioterminowej tendencji wzrostowej.  Dzisiejsza sesja rozpoczęła się dość spokojnie i raczej nie spodziewałbym się większej zmienności, niemniej warto zwrócić uwagę na jeden poziom wynikający z metodologii Overbalance. Zobaczmy jak wygląda sytuacja techniczna na tej parze walutowej.

Patrząc na interwał H4, wybite zostało dolne ograniczenie układu Overbalance, które utrzymywało kierunek wzrostowy. Dodatkowo pojawił się nowy układ - zaznaczony kolorem czerwonym. Aktualnie opór stanowią okolice poziomu 113,15, gdzie oprócz górnego ograniczenia struktury 1:1, znajdują się także lokalne dołki - minima z 15 listopada. Jeżeli tendencja spadkowa ma się utrzymać, krus nie powinien wyjść powyżej strefy zaznaczonej kolorem fioletowym, w innym wypadku para walutowa może wrócić do trendu wzrostowego, bądź do konsolidacji.

 

Wykres 1. Kurs dolara do jena - USD/JPY interwał H4

FXMAG forex kurs dolara do jena załamuje tendencję wzrostową. analiza usd/jpy z perspektywy metodologii overbalance usdjpy dolar amerykański jen japoński usd/jpy dolar jen overbalance 1

Nie wiesz dlaczego wyznaczyłem strefy wsparcia i oporu akurat w taki sposób? Kliknij tutaj i poznaj Harmonic Trading od podstaw. Zobacz także materiały video.

Więcej moich analiz i pomysłów na handel znajdziesz na portalu Trading Dot

Notowania: USDJPY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDJPY/

Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk