• Odbierz prezent
Kurs dolara do jena wsparty posiedzeniem BoJ oraz giełdami światowymi

Notowania kursu dolara do jena USDJPY wymazały dzisiaj cały spadek z piątku powracając wyraźnie ponad poziom 112. Układ techniczny nie wyklucza możliwości podejścia w maksima z zeszłego tygodnia przy 112,87.

Wsparciem dla zwyżek kursu dolara do jena USDJPY

jest sytuacja na rynkach akcji, ale i też zbliżające się posiedzenie Banku Japonii (31.10). Jest mało prawdopodobne, abyśmy zobaczyli jakieś zapowiedzi zmian w ultra - luźnej polityce, nawet, jeżeli chodzi o tzw. kontrolę krzywej rentowności długoterminowych obligacji.

Wykres dzienny kursu dolara do jena USDJPY
Wykres dzienny kursu dolara do jena USDJPY

Z kolei dolara powinny wspierać w kolejnych dniach publikacje makro – dzisiejsze dane nt. PCE Core wypadły zgodnie z rynkowymi szacunkami, a przed nami jeszcze odczyty indeksu zaufania konsumentów, ISM dla przemysłu, oraz paczka danych Departamentu Pracy USA.

Nota prawna

Notowania: USDJPY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDJPY/

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk