• Odbierz prezent
Kurs dolara do jena (USD/JPY) wyszedł ponad 108. Euro do amerykańskiej waluty utrzymuje się powyżej 1,10. Optymizm wśród inwestorów

Inwestorzy pełni optymizmu wyczekują na efekty 13. rundy negocjacji handlowych. Donald Trump ocenia, że pierwszy dzień rozmów poszedł „bardzo dobrze”.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Na rynku walutowym przekłada się to na wyjście

kursu dolara do jena (USD/JPY) ponad 108,00. Jen zmierza do największego tygodniowego osłabienia od około miesiąca. Kurs dolara australijskiego do amerykańskiego AUD/USD i kurs dolara nowozelandzkiego do amerykańskiego NZD/USD również wychodzą na nowe lokalne szczyty.

Gwiazdą ostatnich kilkunastu godzin jest natomiast funt. Kurs funta do dolara GBP/USD wystrzelił wczoraj 2 proc. a dziś przedłuża zwyżkę i jest przy 1,2450. To pokłosie informacji, że jest rozważana ograniczona umowa o wolnym handlu, która ma przełamać trwający od miesięcy impas w negocjacjach. Po spotkaniu premierów Wielkiej Brytanii i Irlandii padło stwierdzenie, że zaczyna się rysować ścieżka do porozumienia.

Kurs euro do dolara

(EUR/USD) utrzymuje się ponad 1,10 a kurs euro do złotego EUR/PLN sesję zacznie z okolic 4,31.

Pozytywne nastroje na rynkach akcji. Wczoraj sesja na Wall Street zamknęła się zwyżkami nieco przekraczającymi 0,5 proc. Dziś futures na S&P500 rośnie dodatkowe 0,3 proc. i jest przy 2950 pkt. Nieco silniej zwyżkuje kontrakt na DAX. To jednak nic w porównaniu ze zwyżką w Hong Kongu, której skala przekracza chwilami 2,5 proc.

Nadzieja na porozumienie szkodzi notowaniom złota. Uncja kruszcu jest wyceniania na mniej niż 1500 USD. Na drugim biegunie jest ropa, której notowania podbijają 1 proc. a baryłka WTI kosztuje ponad 54 USD.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Bartosz Sawicki

Studiował Finanse Międzynarodowe i Międzynarodowe Zarządzanie Finansowe w Szkole Głównej Handlowej. Ukończył interdyscyplinarną ścieżkę studiów: Narodowe i Międzynarodowe Rynki Finansowe oraz Ścieżkę Finansową. Z TMS Brokers związany od 2011 roku. Szef zespołu analityków nagradzanego za trafność prognoz przez agencję Bloomberg, FX Week, Puls Biznesu oraz Gazetę Giełdy Parkiet. Pasjonat analizy technicznej oraz polityki pieniężnej. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk